SMJENA U RUSIJI

Zenitu derbi protiv Spartaka i vrh ljestvice

Gosti su se u dva navrata vraćali iz rezultatskog minusa (0-1, 1-2), no u posljednjih su 10 minuta primili nova dva pogotka, te izgubili susret s 4-2

U sklopu 11. kola ruske Premierlige u Sankt Peterburgu je odigran veliki nogometni derbi između dvije vodeće momčadi prvenstvene ljestvice – Zenita i moskovskog Spartaka...

Gosti su se u dva navrata vraćali iz rezultatskog minusa (0-1, 1-2), no u posljednjih su 10 minuta primili nova dva pogotka, te izgubili susret s 4-2. Keržakov i Hulk (dvostruki asistent) su postigli prva dva pogotka za momčad iz Sankt Peterburga, na koja su brzinski odgovarali Källström i Movsisjan.

Međutim Šatov i Danny dvama su pogocima u posljednjih 10 minuta donijeli svojoj momčadi veliku pobjedu i samostalni vrh prvenstvene ljestvice. Nakon 11 odigranih kola Zenit je vodeći s 26 bodova, dok je Spartak drugi s 23.

Spomenimo i da je težak udarac u svojim ambicijama da obrani naslov ove subote zaradio moskovski CSKA, koji je poražen na gostovanju kod, uoči 11. kola, posljednje momčadi Premierlige – Tereka. Bilo je 2-0, a pogotke su postizali Kanu i Lebedenko.

Ruska Premierliga, 11. kolo:

Terek – CSKA 2-0 (Kanu 19, Lebedenko 74)

Zenit – Spartak Moskva 4-2 (Keržakov 20, Hulk 69, Šatov 81, Danny 84 / Källström 29, Movsisjan 70)

Redoslijed: 1. Zenit 26, 2. Spartak (M) 23, 3. Lokomotiv 22 (-1), 4. CSKA 21, 4. Amkar 16 (-1)...

20. rujan 2024 12:53