PRIJATELJSKA

VODICE - HAJDUK 1-7 Hajduk zaigrao ozbiljno za pomoć teško bolesnom navijaču

Niksa Stipanicev / CROPIX

Vrlo ozbiljno je Hajduk shvatio prijateljsku utakmicu u Vodicama. Od prve minute, uz pomoć bure, "sabili" su županijskog ligaša na njihovu polovicu.

Posebno raspoložen bio je Artem Milevski, pa se iz gledališta često čulo "Bravo, Mile!". Poveo je Hajduk nakon što je Milevski dao dubinsku loptu Maglici kojeg u kaznenom prostoru ruši domaći vratar. Siguran realizator s bijele točke bio je Caktaš.

Kod drugog gola isti akteri. Milevski odlično asistira i stavlja Maglicu u matnu poziciju iz koje mu nije bilo teško poentirati. Treći gol Splićana pao je poslije najljepše akcije u prvom poluvremenu. Milevski, Vuković i Caktaš odigrali su malonogometnu akciju, nakon koje je Caktaš izbio sam pred vratara Vodica i rutinski zabio.

Domaći su se mogli veseliti u 29. minuti, kada je Deur već svladao Ranilovića, no Maloča je očistio s gol crte. Niti uz buru Hajduk nije molao. Dapače, Milevski je dobru igru okrunio pogotkom, što je bio znak da pbulika razvije crveno -plave zastave i napravi bakljadu. Za petardu u mreži Vodica zaslužan je Caktaš.

Poklepović je ispremiješao obranu, što je iskoristio Mate Bašić za počasni pogodak, postavši vodički junak. Caktaš nije imao milosti prema Vodičanima, pa je zabio i četvrti gol na utakmici, a konačan ishod postavio je mladi Prskalo.

Vodice- Hajduk 1:7 (0:3)

VODICE- Igralište u Račicama.

Gledatelja 1500.

Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Strijelci: 0:1 Caktaš (10/11 m), 0:2 Maglica (18), 0:3 Caktaš (32), 0:4 Milevski (49), 0:5 Caktaš (69), 1:5 Bašić (74), 1:6 Caktaš (79), 1:7 Prskalo (86). Najbolji igrač: Mijo Caktaš (Hajduk).

Vodice: Juričev- Ivin (od 65. Nikolac), Junaković, Mijić (od 78. Vlahov), Zoričić, Lekaj, Skočić, Deur (od 59. Bašić), Ušljebrka (od 50. Klarić), D. Vuković (od 86. Žilić), Šprljan (od 50. Grubelić), Ljubić (od 80. Olujić).

Hajduk: Ranilović, Nižić, Maloča (od 65. Bosančić), Milović (od 65. Tudor), Jozinović, J. Vuković, Mezga (od 70. Hairlahović), Maloku (od 46. Juranović), Caktaš, Milevski, Maglica (od 46. Prskalo).

21. rujan 2024 02:04