HRVATSKI KUP

VINOGRADAR - HAJDUK 0:3 Bijeli rutinski odradili Mladinu! Maglica u završnici slomio domaćine

Hari Vukas uvjerljivo je odradio vatreno krštenje na klupi Hajduka

Hari Vukas uvjerljivo je odradio vatreno krštenje na klupi Hajduka. Splićani su „posttudorovu“ eru otvorili 3-0 pobjedom protiv Vinogradara u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog kupa.

Strijelci su bili Kouassi u 32. te Maglica u 67. i 70. minuti, a „bijeli“ su u Mladini upisali prvu gostujuću pobjedu nakon više od tri mjeseca.

Pred oko 1000 gledatelja, na izrovanom i pjeskovitom terenu, Hajduk je brzo uspostavio dominaciju, no grbe podno mladinskih vinograda nisu dopuštale tečnu igru. Izuzev prodora Kouassija, u prvih pola sata gosti nisu izgradili smislenu akciju, a najbolji pokušaj imao je Milović glavom nakon kornera u 27. minuti.

Prvi četvrtoligaš u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ipak je kapitulirao pet minuta kasnije. Jean Kouassi zaključio je akciju koju su skrojili Sušić, Caktaš i Vlašić te zabio svoj osmi pogodak sezone za vodstvo Hajduka.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu Vinogradar je zabilježio u 22. minuti, kada je Povrženić iz slobodnog udarca bio neprecizan.

Nastavak je otvoren prilikama Maglice i Sušića, što je bila samo najava nokauta koji je uslijedio u razmaku od tri minute, između 67. i 70. Anton Maglica pogodio je dvaput iz blizine, prvo na asistenciju Vršajevića, a zatim Kouassija. Za razliku od prethodna dva gostovanja kraj Jastrebarskog, Hajduk se ovog puta iz „gorica“ vratio glatkom pobjedom i dokazao da je Tudorov odlazak (zasad) amortiziran bez velike štete.

Uzvratna utakmica igra se 4. ožujka na Poljudu.

VINOGRADAR - HAJDUK 0:3 (Kouassi 32', Maglica 67', 70')

VINOGRADAR: Jurić Bare - Povrženić, Kahrimanović, Lončar, Mačešić, Gavarić, Galić, Vukić, Tomić, Abramović, Štulec

HAJDUK: Kalinić - Vršajević, Maloča, Milović, Nižić - Vuković, Sušić, Caktaš, Kouassi - Vlašić, Maglica

KRAJ UTAKMICE

GOOL 71. minuta - Maglica ponovno trese mrežu Vinogradara i vrlo vjerojatno potvrđuje pobjedu Hajduka

GOOL 67. minuta - Maglica je pogodio za povećanje vodstva Bijelih u Mladini

49. minuta - Maglica je bio u šansi, a nakon njega na odbijenu loptu natrčao je Sušić ali rezultat se nije mijenjao

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 32. minuta -Hajduk je preko Koussija poveo u Mladini

27. minuta - Nakon ubačaja iz kuta, Milović je bio najviši u skoku, ali vratar domaćina brani njegov pokušaj

23. minuta - Povrženić je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je prošla pored gola

18. minuta - Domaći igrači povukli s brzu kontru, ali u posljednji trenutak Mario Maloča zaustavlja napad Vinogradara

17. minuta - Hajduk ima puno veći posjed lopte, ali težak teren u Mladini ne dozvoljava ni jednoj od močadi da stvore ozbiljniju priliku

hajduk.hr

4. minuta - Odlično je probio Kouassi, ali njegov pokušaj završio je u bloku

1. minuta - Utakmica je počela!

21. rujan 2024 13:52