DVA REMIJA U BUNDESLIGI

Nedjeljni bundesligaški raspored donio nam je dvije utakmice momčadi koje se bore za Ligu prvaka. Derbi u Leverkusenu između Bayera i Borussije M. završio je bez pobjednika. Domaćin, ponovo s Jedvajem kao desnim braničem, bolje je otvorio sraz, plod toga je i vodeći pogodak. Bio je to još jedan majstorski uradak iz radionice Hakana Calhanoglua. Mladi turski reprezentativac specijalizirao se za prekrasne pogotke, jučer je primio loptu i između dvojice obrambenih igrača gostiju sa 20 metara prebacio vratara Sommera. Zbilo se to u 18. minuti. Nakon toga gosti su polako preuzeli kontrolu igre i pet minuta prije kraja prvog dijela utakmice Brouwers je volejem nakon kornera Hazarda izjednačio. Jedvaj bio vrlo aktivan u napadačkim akcijama, često je probijao desnu stranu, a u 62. minuti zbog oštrog starta na Herrmannu zaradio je žuti karton. Kako je to njegov peti ove sezone propustit će gostovanje kod Hoffenheima ove srijede. Za svoju prezentaciju u Bildu je nagrađen trojkom.

Ivan Perišić nije bio na razini forme iz posljednjih utakmica, Wolfsburg je odigrao tek 1:1 s Paderbornom, a hrvatski reprezentativac je kod vodstva Vukova od 1:0 promašio jedanaesterac. Gosti su do boda došli u nastavku, također iz upitnog kaznenog udarca. Perišić je odigrao 70 minuta, dok Olića nije bilo u sastavu zbog problema s listom. Vukovi su tako povećali zaostatak za Bayernom na devet bodova.

21. rujan 2024 04:40