PREMIERSHIP

Chelsea je iščupao bodove u istočnom Londonu kod West Hama golom Hazarda u 23. minuti
MANCHESTER, ENGLAND - MARCH 04: Andrej Kramaric of Leicester City attempts to cross the ball as Martin Demichelis of Manchester City closes in during the Barclays Premier League match between Manchester City and Leicester City at the Etihad Stadium on March 4, 2015 in Manchester, England. (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)
 Richard Heathcote / 2015 Getty Images

Tri godine nakon slučaja Fabricea Muambe, nogometaša koji je kolabirao na terenu White Hart Lane i srce mu je prestalo kucati na 78 minuta, tribine londonskog stadiona sinoć su na čas zamuknule zbog nove slične nesreće. Ničim izazvan na travnjak se sada srušio Swanseajev napadač Bafetimbi Gomis, neko vrijeme je ležao bez svijesti i odnešen je na nosilima.

Srećom, izbjegnuta je tragedija, Gomis se ubrzo “vratio među žive”, a novinske su arhive otkrile da mu ovo nije prvi “blackout” na nogometnom terenu. Tottenham se, inače, oporavio nakon poraza u finalu Capital One cupa i pobijedio je velšku momčad 3-2 (strijelci Chadli, Dier, Townsend).

Pobjednički ritam zadržao je i vodeći četverac. Chelsea je iščupao bodove u istočnom Londonu golom Hazarda u 23. minuti. Najniži igrač na terenu gol je postigao glavom nakon ubačaja Ramiresa, a u drugom poluvremenu briljantni je belgijski dribler osvojio polovicu terena prije nego što je vratio uslugu Ramiresu i lansirao ga u priliku.

Brazilac se atraktivnim lažnjakom oslobodio pratnje stopera, ali je zatim pogodio vratnicu. West Ham je u posljednjih dvadesetak minuta potisnuo Mourinhove nogometaše u kazneni prostor i režirao nekoliko paničnih situacija ispred vratara Courtoisa, ali Sakho nije znao pretvoriti zicere u pogotke niti glavom niti nogom.

U trećoj brzini bodove je na račun pospremio Manchester City, kojem Andrej Kramarić i suigrači nisu uspjeli pružiti značajniji otpor. “Lisice” su se grozničavo branile, naš je nogometaš ostao izoliran duboko u neprijateljskom teritoriju, a otpor je domaćin skršio u sudačkoj nadoknadi. Silva je pucao u blok i zatim natrčao na odbijenu loptu kako bi je sa dva metra pospremio iza Schwarzera. Na kraju je Milner ovjerio pobjedu.

Prema drugoj ligi zajedno s Kramarićem sprema se i Niko Kranjčar, koji je ušao u igru za “rendžere” koji su se dobro držali protiv Arsenala sat vremena, ali su onda dva puta kapitulirali (Giroud, Sanchez). Charlie Austin je postigao utješni gol za visok plasman na ljestvici strijelaca. Manchester United je nakon skromne predstave u posljednjim trenucima utakmice prihvatio poklon-bon Newcastlea, Rooney je iščeprkao loptu nonšalantnim stoperima i doturio je do Younga, koji je pogodio nečuvanu mrežu za 1-0 pobjedu.

REZULTATI 28. KOLA:

Queens Park Rangers - Arsenal 1-2 (Austin 82 / Giroud 64, Sanchez 69)

West Ham United - Chelsea 0-1 (Hazard 22)

Manchester City - Leicester City 2-0 (Silva 45+2, Milner 88)

Newcastle United - Manchester United 0-1 (Young 89)

Stoke City - Everton 2-0 (Moses 32, Biram Diouf 84)

Tottenham Hotspur - Swansea City 3-2 (Chadli 7, Mason 51, Townsend 60 / Ki Sung-Yueng 19, Sigurdsson 89)

Liverpool - Burnley 2-0 (Henderson