DINAMOVA POBJEDA

Ronald Gorsic / CROPIX

Red Bull Salzburg ostvario je ono što se očekivalo, uzeo je puni plijen na gostovanju kod uzdrmane Astre (2-1) i s optimizmom može očekivati dvoboje s Dinamom.

Rumunjska momčad povela je u 15. minuti. Enache je s desne strane poslao povratnu loptu, a Japanac Seto je s dvadesetak metara iz prve lijepo pogodio donji lijevi kut gostujućeg vratara za 1:0.

Salzburg je sve riješio do kraja prvog poluvremena, a autor preokreta bio je kapetan Jonathan Soriano, bivši član B momčadi Barcelone. Španjolski napadač je u 36. minuti nakon duge akcije sjajno pronašao Slovenca Kampla koji je smireno smjestio loptu u donji lijevi kut za 1:1. Pobjednički pogodak stigao je u 42. minuti, kad je Soriano odigrao dupli pas s Brazilcem Alanom i rutinski poentirao za konačnih 1:2.

U nastavku su gosti imali i dobru priliku za treći pogodak, ali se rezultat nije mijenjao. Nakon ovog poraza Astra će se teško vratiti u igru za prolaz, dok se momčad iz Salzburga iskupila za domaći kiks protiv Celtica.