SJAJNA PETA RAKITIĆA

VIDEO Senzacija u San Sebastijanu: Real Sociedad srušio Barcu, Messi i društvo prosuli 2-0

Nogometaši Real Sociedada iz San Sebastiana priredili su senzaciju u 20. kolu španjolskog prvenstva svladavši na svojoj Anoeti vodeću Barcelonu sa 3-2 (1-2) preokrenuvši zaostatak od 0-2. Barceloni je ovo prvi prvenstveni poraz u sezoni.

Gosti iz Barcelone nakon samo 25 minuta imali su prednost od 2-0 koju su joj donijeli Messi (7) i Pedro (25), te se činilo kako će rutinski upisati i 19. pobjedu u 20. prvenstvenom nastupu. No, Castro (41) je svojim prvim golom uspio smanjiti na 1-2 i prijeodlaska na odmor, dok su se stvari po Barcelonu dodatno zakomplicirale u 56. minuti kada je isključen Pique. Castro (62) je svojim drugim golom poravnao na 2-2, a veliku pobjedu baskijskom sastavu osigurao je Agirretxe (90+1).

Barcelona je i dalje uvjerljivo vodeća na ljestvici sa 55 bodova, 11 manje uz utakmicu manje ima drugi Atletico iz Madrida, a 18 manje uz također utakmicu manje treći Real iz Madrida.

Real Sociedad je sa 29 bodova ostao deveti.

Getafea i Seville podijelili su bodove u Madridu odigravši 1-1. Strijelac za Andalužane bio je Jose Antonio Reyes nakon što ga je petom proigrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Reyes @SpheraChannel by SpheraChannel

Vodstvo gostiju trajalo je svega četiri minute kada je Adrian Colunga postavio konačnih 1-1.

Primera, 20. kolo:

Real Sociedad - Barcelona 3-2 (Castro 40, 63, Agirretxe 90+1 / Messi 6, Pedro 25)

Granada - Rayo Vallecano 2-0 (Amat 24-ag, Recio 80)

Getafe - Sevilla 1-1 (Colunga 44 / Reyes 40)

Malaga - Celta 1-1 (Demichelis 37 / Fernandez 76)