ASISTENCIJA RAKITIĆA

VIDEO Ronaldo petom donio Realu nova tri boda, Messi slobodnjakom izvukao Barcelonu

Znatno teže od očekivanog Real Madrid je u gradskom dvoboju kao gost nadigrao Rayo Vallecano s 1-0, a utakmica je odlučena genijalnim potezom Cristiana Ronalda.

Potpuno nevjerojatno zvuči podatak da ''kraljevski klub'' u prvom poluvremenu nije uputio nijedan udarac unutar okvira suparničkih vrata. Prvi su udarac na koncu i pretvorili u pogodak u 54. minuti i to na nevjerojatan način. Mesut Özil je izveo korner, a lopta je na koncu došla do Ronalda koji je petom s osam, devet metara kroz ''šumu nogu'' poslao loptu u mrežu. Portugalskom je nogometašu to već 29. pogodak u 24. prvenstvenoj utakmici ove sezone.

Treba naglasiti da je Real i prije i poslije zgoditka opasno živio. U 38. minuti je Piti pogodio vratnicu, a u samoj završnici je Rayo napravio veliki pritisak na vrata gostiju, ali Mourinhova se momčad izvukla i napravila novi značajan korak ka naslovu. Spomenimo i da je Rayo od 88. minute imao igrača manje jer je izravni crveni karton zbog starta na Samiju Khediri dobio Miguel Perez Cuesta. Ovo je bila 21. Realova pobjeda u 24 kola Primere i već deseta gostujuća, od čega deveta zaredom. Izjednačili su Madriđani time klupski rekord, budući da su i u sezoni 2009/10 imali devet pobjeda zaredom izvan vlastitog stadiona.

Nogometaši Barcelone pobijedili su u gostima kod Atletico Madrida s 2-1 u posljednjoj utakmici 25. kola španjolskog prvenstva. Vratili su se na taj način na deset bodova zaostatka za vodećim Realom.

Ponovno su Katalonci opasno ''visjeli'', a na kraju su pobijedili pogotkom o kojem će se sigurno još dosta pričati sljedećih dana. Lionel Messi je u 81. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca skroz iskosa s lijeve strane kaznenog prostora, ali u trenucima dok su domaći nogometaši još namještali živi zid. Svi njihovi protesti, međutim, nisu pomogli, sudac je priznao gol i Barcelona je došla do pobjede na jedinom stadionu na kojem je u mandatu Pepa Guardiola dvaput poražena.

Messiju je, pak, ovo bio 15. ligaški pogodak u karijeri protiv Atletica koji mu je najdraža mušterija. Nijednom drugom klubu nije, naime, zabio više od deset puta. Ujedno mu je to bio prvi zgoditak iz slobodnog udarca ove sezone i 28. ukupno. Genijalni Argentinac je, međutim, u prvom poluvremenu dobio i žuti karton zbog igranja rukom. Prvi mu se put u karijeri dogodilo da je u istoj sezoni skupio pet žutih kartona u Primeri što znači da će morati pauzirati u sljedećem kolu kada Barcelona dočekuje Sporting Gijon.

Bio je Messi aktivan i kod vodećeg gola Barcelone u 36. minuti. U svom je stilu osvojio velik dio prostora, gurnuo loptu na lijevu stranu Cescu Fabregasu, a ovaj je ubacio pred gol gdje Dani Alves nije imao težak posao. Ostalo je, ipak, visjeti u zraku je li Brazilac bio u zaleđu.

Atletico je izjednačio u 48. minuti kada je Sergio Busquets nakon kornera domaćih nespretno glavom isporučio loptu Falcau za njegov 15. prvenstveni pogodak sezone.

Atletico Madrid 1-2 Barcelona - All Goals by goalsarena2012-2