IVICA OLIĆ SJAJAN

Bayern je novom pobjedom opet vratio pritisak na Bayer Leverkusen, koji igra u nedjelju
RESTRICTIONS / EMBARGO - ONLINE CLIENTS MAY USE UP TO SIX IMAGES DURING EACH MATCH WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL. NO MOBILE USE DURING THE MATCH AND FOR A FURTHER TWO HOURS AFTERWARDS IS PERMITTED WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL. Bayern Munich's players celebrate winning the Bundesliga football match FC Bayern Munich vs FSV Mainz 05 on January 30, 2010 in Munich, southern Germany. Bayern Munich won the match 3-0. AFP PHOTO DDP /STEFFI LOOS GERMANY OUT
 AFP

U Bundesligi su nogometaši Bayerna opet nedjelju dočekali kao vodeći, vrativši pritisak na dosad neporaženi Leverkusen koji je domaćin Freiburgu, a zahvaljujući porazima Werdera i Eintrachta ljestvica njemačkog nogometnog prvenstva se nakon 20 kola rascijepila na prvu petoricu i ostatak lige koje dijeli sedam bodova.

Köln našeg trenera Zvonimira Solde opet je bio uspješan u gostima i nedjelju je dočekao na 12. mjestu, sedam bodova pobjegli su ‘jarci’ iz zone ispadanja. Werderu je skoro uspio preokret u Mönchengladbachu, gdje je domaća Borussia nakon 18 minuta imala 3-0, a nakon 35 4-1, no nakon smanjenja Fringsa na 4-3 u 85. domaći su se panično branili i - obranili.

Bayern se dugo mučio s Mainzom, Buttu je čak kolega sa suparničkih vratiju Müller u 33. minuti obranio 11-erac, nogom jer je pucano po sredini, no nakon prekida Robbena i glave Van Buytena za 1-0 u 58. minuti, ponos Bavarske je prelomio utakmicu, Van Gaal je odmah na odmor mogao poslati i Olića ( Pranjić ostao na klupi).

Junak dana je Nürnbergov napadač Albert Bunjaku, reprezentativac Švicarske čijim ‘hat-trickom’ je prema ispadanju gurnut Hannover.

Nogometaši Schalkea u posljednjoj su utakmici subotnjeg dijela 20. kola njemačke Bundeslige svladali Hoffenheim s 2-0. Vratili su se na taj način na bod zaostatka za vodećim Bayernom, a ujedno se izjednačili s Bayerom iz Leverkusena koji će svoj dvoboj 20. kola protiv Freiburga odraditi tek u nedjelju.

Schalke je do pete pobjede u posljednjih šest ligaških utakmica predvodio Kevin Kuranyi. U 19. minuti je pogodio nakon kombinacije Joela Matipa i Rafinhe, da bi u 49. minuti njegov udarac nakon kornera u gol skrenuo Lukas Schmitz. Kuranyi sada na kontu ima 11 pogodaka ove sezone, jedan manje od vodećeg strijelca lige, Bayerova napadača Stefana Kießlinga.

Hoffenheim je u Gelsenkirchenu ubilježio četvrti uzastopni poraz u prvenstvu, a ukupno u već sedam kola momčad Ralfa Rangnicka ne može do pobjede.

Ivan Rakitić je za pobjednički sastav i treći put u proljetnom dijelu prvenstva odigrao svih 90 minuta, zaradivši žuti karton. Kod gostiju, pak, nije bilo Josipa Šimunića koji je odrađivao utakmicu suspenzije zbog akumuliranih žutih kartona. Potencijalni mladi hrvatski reprezentativac Boris Vukčević igrao je do 82. minute kada ga je zamijenio Prince Tagoe, dok su bosansko-hercegovački nogometaši u dresu Hoffenheima, Sejad Salihović i Vedad Ibišević, odigrali cijelu utakmicu. Salihović je pritom zaslužio i žuti karton.

Bundesliga, 20. kolo:

Schalke – Hoffenheim 2-0 (Kuranyi 19, Schmitz 49)

Borussia (M) – Werder 4-3 (Reus 4, Colautti 13, Bobadilla 18, 35 / Özil 26, Pizarro 40, Frings 85)

Bayern – Mainz 3-0 (Van Buyten 58, Gomez 75, Robben 86)

Hertha – Bochum 0-0

Eintracht – Köln 1-2 (Chris 76 / Maniche 59, Russ 84-ag)

Hannover – Nürnberg 1-3 (Štajner 65 / Bunjaku 30, 64, 69)