PREMIERSHIP

Manchester City je kiksao drugi puta u posljednja tri kola izgubivši u subotu od slabašnog Burnleyja 0-1, te, uz dvije utakmice više, i dalje zaostaje pet bodova za vodećim Chelseajem, koji u nedjelju dočekuje Southampton.

Pobjednički gol za Burnley postigao je George Boyd u 61. minuti. Ovo je novi udarac za momčad Manuela Pellegrinija, koja u srijedu u gostima kod Barcelone, u uzvratu osmine finala Lige prvaka, ima težak zadatak, nadoknaditi poraz 1-2 iz prve utakmice.

Kramarićev Leicester sve je bliže ispadanju iz Premier lige, u subotu je u 29. kolu na domaćem terenu protiv Jelavićevog Hulla odigrao 0-0.

Hull je imao bolje prilike, a posebice Nikica Jelavić, u 4., 10. i 20. minuti, ali nije uspio zatresti mrežu. Andrej Kramarić se puno borio, ali vrijedi izdvojiti tek njegov pokušaj sa 20 metara u 37. minuti, koji je završio pored gola.

Leicester, koji je posljednu pobjedu upisao u 21. kolu (10. siječnja) protiv Aston Ville, ostao je na posljednjem mjestu i njegovi izgledi za opstanak iz kola u kolo sve su manji.

Kramarić je za Leicester igrao do 61. minute, a Jelavić je u dresu Hulla igrao do 78. minute.

Drugom uzastopnom pobjedom Aston Villa je pobjegla iz opasne zone. U subotu je u gostima svladala Sunderland sa 4-0, a po dva gola zabili su Benteke i Agbonlahor.

Arsenal se učvrstio na trećem mjestu pobijedivši gradskog rivala West Ham sa 3-0 pogocima Girouda (45+2), Ramseyja (81) i Flaminija (84).

Crystal Palace je kod kuće sa 3-1 nadigrao QPR. Crystal Palace je do pobjede došao u prvom poluvremenu pogocima Wilfrieda Zahe (21), Jamesa McArthura (40) i Joela Warda (42), a poraz QPR je ublažio fantastičnim pogotkom s više od 40 metara Matthew Phillips (83). Niko Kranjčar je ušao u igru za goste u 84. minuti.

REZULTATI:

Burnley 1 - Manchester City 0 (George Boyd 61)

Sunderland - Aston Villa 0-4 (Christian Benteke 16,44, Gabriel Agbonlahor 18,37)

West Bromwich Albion - Stoke City 1-0 (Brown Ideye 19)

Leicester City - Hull City 0-0

Arsenal - West Ham United 3-0 (Olivier Giroud 45+2, Aaron Ramsey 81, Mathieu Flamini 84)

Crystal Palace - Queens Park Rangers 3-1 (Wilfried Zaha 21, James McArthur 40, Joel Ward 42/ Matthew Phillips 83)