KRALJEVI PROIGRALI

Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo (L) celebrates with teammates after scoring against Olympique Lyon during their UEFA Champions League football match at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, on March 10, 2010. AFP PHOTO / PIERRE-PHILIPPE MARCOU

U četiri dosad odigrane utakmice 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva svakako je najznačajnije spomenuti pobjedu Real Madrida na Santiago Bernabeu nad Sporting Gijonom 3-1.

Nakon prvog poluvremena bez golova Sporting je u vodstvo doveo David Barral u 53. minuti, ali ono nije dugo trajalo. Naime, “kraljevski klub” golovima Rafaela van der Vaarta (iz slobodnog udarca) i Xabija Alonsa (glavom nakon ubačaja Ronalda iz kornera) u samo tri minute radi preokret već u 57. minuti, a točku na "i" za madridski je klub stavio Gonzalo Higuain.

Argentinskom je napadaču postignuti gol bio 20. ovosezonski, čime se približio lideru najboljih strijelaca lige Lionelu Messiju na dva gola zaostatka. Hrvatski napadač u redovima Sportinga Mate Bilić dobio je priliku od 74. minute.

Real je pobjedom zadržao savršen ovosezonski omjer na domaćem travnjaku i ostvario 14. pobjedu iz isto toliko susreta.

U derbiju začelja Xerez je na domaćem travnjaku nadigrao Tenerife 2-1 i tako došao do četvrte ovosezonske pobjede. Zabili su za Xerez Mario Barmejo i Aythami Oliva, a treba reći da je Juan Francisco Martinez zabio jedini gol za Tenerife, ali je ujedno propustio realizirati jedanaesterac u 35. minuti.

Zanimljivo je spomenuti i gol bosansko-hercegovačkog reprezentativca Harisa Medunjanina u 2-0 gostujućem slavlju njegovog Valladolida kod Deportivo La Corune, kao i dva crvena kartona u dvoboju Athletic Bilbaa i Getafea (2-2). U 38. je kod Bilbaa igru morao napustiti Pablo Ortiz, a u 77. Miguel Torres Gomez.

Espanyol je u Barceloni svladao Sevillu 2-0. Oba je pogotka postigao Bolognin napadač na posudbi Pablo Osvaldo. Ukupno je tako bivši talijanski U21 reprezentativac stigao do četiri prvenstvena pogotka u sezoni s time da je ranije jedan zabio Xerezu, a jedan Mallorci.

Ovaj je puta bio precizan u osmoj (glavom nakon ubacivanja s desne strane) i 60. minuti utakmice koja je potvrdila lošu formu Sevilline momčadi. Naime, još uvijek četvrtoplasirani klub španjolskog nogometnog prvenstva nikoga nije pobijedio točno mjesec dana, odnosno šest utakmica kroz Primeru i Ligu prvaka. Posljednje slavlje upisali su na gostovanju kod Mallorce, a tada je bilo 3-1.

Što se Espanyola tiče i njihov je rezultatski niz bio slične negativnosti. Posljednja im pobjeda datira iz sredine prošloga mjeseca nakon čega su, do ovog ogleda, upisali dva remija i dva poreza.

Primera, 27. kolo:

Athletic Bilbao – Getafe 2-2 (Orbaiz 13, Llorente 80 / Moral 32, Leon 86)

Deportivo La Coruna – Valladolid 0-2 (Aleman 40, Medunjanin 90)

Xerez – Tenerife 2-1 (Bermejo 7, Aythami 15 / Nino 49)

Real Madrid – Sporting Gijon 3-1 (Van der Vaart 55, Alonso 57, Higuain 68 / Barral 53)

Espanyol – Sevilla 2-0 (Osvaldo 8, 60)