LIGA PRVAKA

Golove za 'Kraljevski klub' zabili su Gareth Bale (3), Isco (27) i Ronaldo (57)

U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Real Madrid je na stadionu Santiago Bernabeu pobijedio europskog doprvaka Borussiju Dortmund 3-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u polufinale.

Golove za 'Kraljevski klub' zabili su Gareth Bale (3), Isco (27) i Ronaldo (57) na asistenciju Luke Modrića koji je odigrao cijeli susret. Pobjeda 'Kraljevskog kluba' mogla je biti i uvjerljivija, no Roman Weidenfeller je branio sjajno.

Uzvratni dvoboj je 8. travnja u Dortmundu.

Nakon što je Borussia Dortmund prošle sezone izbacila Real Madrid u polufinalu Lige prvaka, u 'Kraljevskom klubu' su pripremili osvetu i praktički već nakon prve utakmice riješili pitanje putnika u polufinale elitnog natjecanja Starog kontinenta.

Gosti su u Madrid doputovali bez suspendiranog najboljeg strijelca Roberta Lewandowskog, ali i bez pet ozlijeđenih igrača (Ilkay Gündogan, Neven Subotić, Jakub Blaszczykowski, Marcel Schmelzer, Sven Bender). Kod domaćina nije bilo Angela Di Marije koji je izostao zbog gastroentritisa. Umjesto njega je nastupio Isco i priliku je iskoristio postigavši drugi gol na utakmici.

Real je sjajno otvorio utakmicu i već u trećoj minuti je stigao do vodstva. Strijelac je bio Bale na asistenciju Carvajala. Na 2-0 povisio je Isco u 27. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora. Real je u prvom dijelu mogao zabiti još dva gola, no Weidenfeller je u 12. minuti sjajno obranio Ronaldov pokušaj iz slobodnog udarca, a u 31. minuti je sjajno reagirao i na Baleov pokušaj iz slobodnjaka.

Dominacija Reala nastavila se i u drugom dijelu, a u 57. minuti Ronaldo je na asistenciju Modrića povisio na 3-0. Bio je to Ronaldov 14. gol ove sezone u LP i to u njegovom 100-tom nastupu. Portugalac je time izjednačio rekord Lige i Kupa prvaka koji su do sada držali Lionel Messi i Jose Altafini 'Mazzola'. Messi je 14 golova u jednoj sezoni zabio za Barcu u sezoni 2011/12. dok je Mazzola u sezoni 1962/63. zabio 14 golova za Milan

REAL MADRID - BORUSSIA DORTMUND 3-0

MADRID. Stadion Santiago Bernabeu - 81,044 gledatelja; Sudac: Mark Clattenburg (Engleska);

Strijelci: 1-0 Bale (3), 2-0 Isco (27), 3-0 Ronaldo (57)

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao - Modrić, Xabi Alonso, Isco (od 71. Illarramendi) - Bale, Benzema (od 75. Morata), Cristiano Ronaldo (od 82. Casemiro)

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek (od 67. Schieber), Hummels, Papastathopoulos, Durm - Grosskreutz, Kehl (od 72. Jojić) - Mhitarian (od 64. Hofmann), Sahin, Reus - Aubameyang

REAL MADRID - BORUSSIJA (D) 3:0 (Bale 3', Isco 27', Ronaldo 57')

KRAJ UTAKMICE

83. minuta - Bale je nanizao nekoliko igrača Borussije i potom opalio se desetak metara iako je na drugoj strani imao Moratu koji je bio u puno boljoj prilici

61. minuta - Carvajal je ubacio u kazneni prostor, a snažan udarac Benzeme paradom zaustavlja Weidenfeller

GOOL 57. minuta - Modrić je presjekao jednu loptu i potom idealno uposlio Ronalda koji bez većih problema povećava vodstvo Reala na +3

56. minuta - Aubameyang je dao povratnu loptu za Mkhitaryana koji s desetak metara šalje loptu iznad grede

55. minuta - Ronaldo je poslao oštru loptu u kazneni prostor, a ispred Benzeme na dva metra u korner izbija Papastathopoulos

48. minuta - Modrić je odlično gurnuo u prostor za Balea, a ovaj iskosa s desetak metara puca u vratara Weidenfellera

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minuta - Borussija je povukla brzu kontru nakon koje je u završnici prema vratima Madriđana zapucao Aubameyang, ali lopta je otišla iznad grede

37. minuta - Carvajal je ubacio loptu u kazneni prostor gdje je najviši u skoku bio Benzema, ali njegov udarac glavom otišao je pored gola

30. minuta - Bale je opalio iz slobodnog udarca, ali Weidenfeller brani

GOOL 27. minuta - Ronaldo je prihvatio loptu na rubu šenaesterca, a nakon odbijene lopte, ona je stigla do Isca koji preciznim prizemnim udarcem pogađa mrežu Borussije za povećanje vodstva Reala

23. minuta - Prva poluprilika za Borussiju! Sahin je pucao s tridesetak metara, ali Casillas zaustavlja njegov pokušaj bez problema

12. minuta - Nakon prekršaja nad Lukom Modrićem na tridesetak metara od gola, Ronaldo je u svom stilu opalio prema golu, ali Weidenfeller zaustavlja i taj pokušaj

10. minuta - Ronaldo je prošao po lijevoj strani, izbacio se na udarac, ali Weidenfeller zaustavlja njegov pokušaj

8. minuta - Isco je pronašo nekoliko igrača Borussije na tridesetak metara od gola i potom zapucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je završila u bloku gostujuće obrane

GOOL 3. minuta - Benzema je odlično dodao za Carvajala koji je ušao u kazneni prostor, gurnuo za Balea koji s desetak metara šalje loptu iza leđa Weidenfellera

1. minuta - Utakmica je počela!

20. rujan 2024 21:30