HRVATSKI DERBI

S nevjerojatnih 5-1 su nogometaši berlinske Herthe pobijedili Wolfsburg na gostovanju
RESTRICTIONS / EMBARGO - ONLINE CLIENTS MAY USE UP TO SIX IMAGES DURING EACH MATCH WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL. NO MOBILE USE DURING THE MATCH AND FOR A FURTHER TWO HOURS AFTERWARDS IS PERMITTED WITHOUT THE AUTHORISATION OF THE DFL.Hamburg's Dutch striker Ruud van Nistelrooy (L) celebrates scoring with Hamburg's Croatian striker Mladen Petric during the German first division Bundesliga football match Hamburger SV vs FC Schalke 04 in the northern German city of Hamburg on March 21, 2010. The match ended with a 2-2 draw. AFP PHOTO DDP / PHILIPP GUELLAND GERMANY OUT
 AFP

HSV i Schalke odigrali su 2-2 u vrlo dopadljivom dvoboju 27. kola Bundeslige, a jedan pogodak za goste postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Obje momčadi imale su rezultatsku prednost, HSV od 1-0, a Schalke od 2-1, nakon što je Rakitić u 68. minuti realizirao penal. Morao je šutirati dva puta s bijele točke, jer je sudac poništio prvi pokušaj zbog preranog ulaska u kazneni prostor jednog od igrača Schalkea.

No, Rakitić je oba puta bio precizan, te je upisao svoj četvrti pogodak ove sezone u Bundesligi, a treći u zadnja četiri kola. Penal je bio dosuđen nakon što je Mathijsen nepropisno u kaznenom prostoru zaostavio Baumjohanna, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu.

HSV je poveo u 40. minuti. Trochowski je tukao iz slobodnog udarca, vratar gostiju Neuer je odbio loptu, ali je na pravom mjestu bio Van Nistelrooy i pogodio za 1-0.

Gosti su u nastavku napravili preokret. Prvo je Kuranyi u 62. minuti iz blizine izjednačio na 1-1, što mu je bio 15. gol ove sezone u Bundesligi, a treći u zadnja tri kola. Šest minuta kasnije Rakitić je doveo Schalke u vodstvo, a u 77. minuti je Pitroipa iz blizine ugurao loptu u mrežu za konačnih 2-2 na ubacivanje Trochowskog s lijeve strane. Do kraja utakmice su i jedni i drugi otvorenom, napadačkom igrom pokušali ostvariti pobjedu, ali se rezultat nije mijenjao.

Mladen Petrić odigrao je cijelu utakmicu za HSV, baš kao i Ivan Rakitić za goste iz Gelsenkirchena, koji su propustili eventualnom pobjedom zasjesti na čelo ljestvice.

S nevjerojatnih 5-1 su nogometaši berlinske Herthe pobijedili Wolfsburg na gostovanju. Time su zadržali šansu da se i dalje mogu spasiti ispadanja, makar pogled na ljestvicu i dalje izgleda loše po njih. Zaostaju pet bodova za prvima iznad sebe, Freiburgom i Hannoverom.

Ova pobjeda je nevjerojatna po mnogo čemu, pa tako i zbog prijašnje statistike. Naime, Wolfsburg je prije ovih 90 minuta imao četiri pobjede zaredom u Bundesligi, a u međuvremenu su i izbacili Rubin Kazan u osmini finala Europa lige. Hertha je, pak, imala tri poraza zaredom, a globalno su u gostima ove sezone upisali čak 10 poraza.

No, utakmica kod Wolfsburga od starta je ukazala što će se zbivati u tom ogledu. Wolfsburg je ostavljao strahovito mnogo prostora u obrani, a grčki napadač Theofanis Gekas je bio iznimno raspoložen. Kroz cijelu sezonu je postigao tri pogotka u ligi, a isti broj je zabio u ovih 90 minuta. Preostala dva su djelo Kolumbijca Adriana Gustava Ramosa, koji je time došao do devet pogodaka u sezoni.

Bosansko-hercegovački igrači u Wolfsburgu, Edin Džeko i Zvjezdan Misimović, bili su blijedi i anemični kao i cijela njihova momčad.

Bundesliga, 27. kolo:

Wolfsburg - Hertha 1-5 (Grafite 36 / Gekas 6, 26, 63, Ramos 8, 84)

HSV - Schalke 2-2 (Van Nistelrooy 40, Pitroipa 77 / Kuranyi 62, Rakitić 68-11 m)