KRAJ TRKE ZA NASLOVOM

Arsenal's Emmanuel Eboue, right, reacts after losing to Wigan Athletic in their English Premier League soccer match at DW Stadium, Wigan, England, Sunday April 18, 2010. (AP Photo/Tim Hales) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS **
 AP

Ionako male šanse da će kraj sezone dočekati s naslovom engleskih prvaka umanjili su si u nedjelju Arsenalovi nogometaši porazom 3-2 na gostovanju kod Wigana.

Imali su "topnici" sve u svojim rukama na Fratton Parku na kojem je do 80. minute Wengerova momčad uživala u prednosti od dva gola. Pogotke su u mrežu Chrisa Kirklanda smjestili Theo Walcott (41.) i Mikael Silvestre (48.) i u tim se trenucima činilo da će trećeplasirani klub Premiershipa doći na samo tri boda od vrha kojeg drži gradski rival Chelsea.

Ipak, furiozna je bila završnica domaćeg sastava koji je u posljednjih desetak minuta utakmice u potpunosti promijenio tijek viđenog i pobjedom 3-2 gotovo osigurao ostanak u prvoligaškom društvu i sljedeće sezone.

Zaslužni za to bili su Watson (80.), Bramble (89.) i N'Zogbia koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade vremena krasno opalio i uz pomoć desne vratnice smjestio loptu iza nemoćnog Lukasza Fabianskog, kojem je ovo bio prvi start u prvenstvenoj utakmici još od kraja prošle sezone.

Poljski je vratar u nedjelju slavio 25. rođendan, no umjesto tri boda i ostanka u borbi za naslov na "dar" je dobio tri gola koja će njegovu momčad vjerojatno koštati još jedne sezone bez naslova...

Dodajmo da Eduardo da Silva nije nastupio za Arsenalovu momčad u utakmici 35. Premiershipovog kola.

Sadržajnu utakmicu odigrali su nogometaši Portsmoutha i Aston Ville. Završilo je 2-1 za goste. David James se istaknuo s nekoliko obrana Portsmouthovog gola, a jedna od značajnijih došla je i nakon udarca kojeg je s bijele točke izveo John Carew. Isti je igrač u 16. minuti poravnao rezultat nakon što je domaćina u prednost doveo Michael Brown u devetoj minuti utakmice.

Carew je penal pucao u 41. minuti nakon što ga je sam, uz prekršaj Pape Boube Diopa, izborio. Udarac desnom nogom po sredini vratiju zaustavio je, ipak, reprezentativni vratar engleske reprezentacije.

No, pokazalo se, nije to bilo dovoljno niti za bod utopljeniku Premiershipa koji će sljedeće sezone preseliti u drugu englesku ligu. Nathan Delfouneso iskoristio je dodavanje Emila Heskeyja u 82. minuti i pogodio iz blizine za tri boda Aston Ville i nastavak borbe za izlazak sljedeće sezone u Europa ligu.

Premiership, 35. kolo:

Portsmouth - Aston Villa 1-2 (Carew 16 / Brown 9, Delfouneso 82)

Wigan - Arsenal 3-2 (Watson 80, Bramble 89, N'Zogbia 90+1 / Walcott 41, Silvestre 48)