BUNDESLIGA

VIDEO Petrić strijelac u pobjedi HSV-a

Danijel Pranjić je cijeli dvoboj proveo na klupi za pričuve, dok Ivo Iličević nije ulazio u igru za HSV.

Dvojica hrvatskih nogometaša odigrala su značajne uloge u pobjedama svojih momčadi u 19. kolu Bundeslige. Mladen Petrić je bio strijelac za HSV, a Ivica Olić je napravio glavninu posla prilikom drugog Bayernovog gola...

Mladen Petrić u potpunosti se oporavio od ozljede lista i zaigrao za HSV od prve minute, a tu je činjenicu iskoristio na najbolji mogući način. Postigao je pogodak za 2-0 u gostujućoj pobjedi (2-1) protiv Herthe i pomogao Hamburžanima da se ponovno udalje od zone ispadanja.

Dennis Diekmeier je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena nabacio loptu s desne strane, dvojica domaćih braniča su statično promatrala situaciju, a Petrić se ubacio između njih i glavom matirao Thomasa Krafta. Hrvatskom napadaču je to peti prvenstveni pogodak u 13 nastupu ove sezone.

szólj hozzá: Hertha vs HSV 0:2 (Petric)

Prije Petrića, strijelac je za HSV u 24. minuti bio Marcell Jansen, također na asistenciju Diekmeiera. Poskliznuo se u toj situaciji naš Andre Mijatović koji je tri minute ranije ušao u igru umjesto Christopha Jankera koji je slomio jagodičnu kost u sudaru s gostujućim vratarom Jaroslavom Drobnyjem. Hertha je smanjila u 81. minuti pogotkom Pierre-Michela Lasogge.

Petrić je, dodajmo, igrao do 85. minute kada ga je zamijenio Gojko Kačar, dok Ivo Iličević nije ulazio u igru za HSV.

Bayern se u Münchenu dugo mučio protiv Wolfsburga, ali je u konačnici slavio s 2-0. Nakon nabacivanja Tonija Kroosa iz slobodnog udarca u 60. minuti, Mario Gomez je najprije pucao glavom, a nakon što se lopta odbila od jednog igrača gostiju, prvi je strijelac Bundeslige iz popravnog ispita doveo Bavarce u vodstvo. Sedamnaesti mu je to ligaški gol ove sezone.

Gomeza je u 75. minuti zamijenio Olić koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade u svome stilu pobjegao Wolfsburgovoj obrani i prebacio vratara. Brazilac Felipe je pokušao izbiti loptu na samoj gol-crti, ali je pogodio Arjena Robbena od kojeg se lopta odbila u mrežu.

szólj hozzá: B2-0W

Danijel Pranjić je cijeli dvoboj proveo na klupi za pričuve, dok je za goste svih 90 minuta odradio oporavljeni Mario Mandžukić. U završnici su gosti nakon njegova slobodnog udarca tražili jedanaesterac budući da je lopta pogodila u ruku Jeromea Boatenga.

Bayern se s tri boda nije uspio odvojiti od Borussije Dortmund koja je odigrala još jednu sjajnu utakmicu i na svome Signal-Iduna Parku pobijedila Hoffenheim s 3-1. Dvostruki je strijelac bio Shinji Kagawa, a posebno je impresivna bila akcija kod njegova drugog pogotka kada ga je Kevin Großkreutz proigrao petom za 3-0. Ivan Perišić je ušao u igru u 77. minuti za domaću momčad koja je i dalje izjednačena s Bayernom na vrhu.

Nogometaši Schalkea ponovno su se priključili Bayernu i Borussiji Dortmund na vrhu bundesligaške ljestvice. Momčad iz Gelsenkirchena je kao gost u posljednjoj subotnjoj utakmici 19. kola svladala Köln s 4-1...

Bayern, Borussia (D) i Schalke ponovno su izjednačeni s po 40 bodova, dok Borussia (M), koja u nedjelju gostuje kod Stuttgarta, zaostaje četiri boda.

Sve je za Köln u subotu krenulo sjajno budući da je Lukas Podolski već u četvrtoj minuti ljevicom s 18, 19 metara matirao Larsa Unnerstalla. Zadržali su domaći prednost sve do 60. minute kada je Ciprian Marica nadvisio Kölnovu obranu i zabio svoj prvi ovosezonski pogodak.

Zanimljivo, na drugi je čekao samo 12 minuta. Lopta koju je uputio Klaas-Jan Huntelaar odbila se od vratnica, a rumunjski reprezentativac ju je pospremio u mrežu za vodstvo Schalkea 2-1. Nije time, međutim, zaustavljena Kölnova nizbrdica. U 78. je minuti Slovenac Mišo Brečko kao posljednji čovjek obrane u šesnaestercu srušio Juliana Draxlera, a Huntelaar je s bijele točke postigao svoj 16. pogodak sezone. Priču je napokon u 82. minuti zaključio Marco Höger.

Schalke je na taj način prvi put u pet godina ostvario pet prvenstvenih pobjeda zaredom, dok je Köln već sedmi put ove sezone izgubio s najmanje tri gola razlike.

Spomenimo još da je Mato Jajalo odradio svih 90 minuta za domaće.

Petrić: Nismo briljirali, ali važna su tri boda

- Ovo zasigurno nije bila naša briljantna izvedba. U konačnici je Hertha bila i blizu izjednačenja, ali važno je da smo uzeli tri boda. I da smo se vratili nakon poraza od Borussije. Sada opet idemo od utakmice do utakmice, ali ako budemo gradili igru na ovim temeljima, nastavit ćemo napredovati - poručio je Petrić nakon utakmice 19. bundesligaškog kola.