CROTTENHAM

Tottenham Hotspur's Niko Kranjcar celebrates scoring against Stoke City during their English Premier League soccer match at The Britannia Stadium, Stoke, England, Saturday March 20, 2010. (AP Photo/Jon Super) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS **
 AP

Petim prvenstvenim pogotkom sezone hrvatski nogometni reprezentativac Niko Kranjčar donio je pobjedu Tottenhamu na gostovanju kod Stoke Cityja (2-1).

Zabio je Kranjčar u 77. minuti utakmice 31. kola nakon što mu je loptu s lijeve strane po tlu dodao Benoit Assou-Ekotto, a propustio ju Eidur Gudjohnsen. Jak udarac desnom nogom s nekih dvanaest metara po sredini vratiju bio je neobranjiv za Thomasa Sørensena.

Inače, danski je reprezentativni vratar Stokea prvi puta kapitulirao na otvaranju drugoga poluvremena utakmice. "Mršavi" prvi dio tako je dobio sjajan uvod u nastavku, a najzaslužniji za to bio je upravo Gudjohnsen koji je stupio na teren u 36. minuti nakon ozljede Romana Pavljučenka. Pogodio je lijevom nogom pod gredu na asistenciju Petera Croucha.

Rezultat je domaćin izjednačio golom Matthewa Etheringtona i to u trenucima s igračem manje. Naime, Stokeu je isključen (drugi žuti karton) Dean Whitehead u 49. minuti nakon još jednog grubog prekršaja nad Lukom Modrićem.

Etherington je pogodio s bijele točke u 69. minuti, a najstrožu kaznu Stoke je zavrijedio prekršajem Assou-Ekotta. Dodajmo i da je kamerunski reprezentativac iskazivao nervozu većim dijelom utakmice, pa je tako ostao zabilježen i njegov verbalni sukob sa suigračem Vedranom Ćorlukom.

Modrić i Ćorluka odigrali su svih 90 minuta za Spurse koji su pobjedom potvrdili četvrto mjesto ljestvice Premiershipa. Kranjčar je u 87. zaradio javnu opomenu zbog starta s leđa na Stokeovom strijelcu, a iz igre izašao tridesetak sekundi prije posljednjeg sučevog zvižduka.

Pred sam kraj utakmice Portsmouth je pred svojim navijačima preokrenuo rezultatski minus i slavio 3-2 protiv Hull Cityja pogocima O'Hare i Kanua u 88., odnosno 89. minuti. Ipak, posljednjeplasiranom klubu poretka, kojem je nedavno oduzeto i devet bodova zbog stečaja, ova pobjeda malo će značiti...

Barem do popodnevnih sati nedjelje sastav londonskog Arsenala držat prvo mjesto ljestvice engleskog nogometnog prvenstva. Zaslužili su to domaćom 2-0 pobjedom protiv West Hama.

Treba naglasiti da su "topnici" u 44. minuti ostali bez Thomasa Vermaelena zbog isključenja nakon prekršaja nad Francom koji je gostujućoj momčadi ponudio i priliku za poravnanje rezultata s bijele točke. Ipak, dobar je udarac Alessandra Diamantija Manuel Almunia obranio i zadržao sastav Arsenea Wengera u prednosti.

Naime, u petoj je minuti susreta rezultat prvi puta promijenjen, a zaslužan za to bio je Denilson koji je prizemnim udarcem s nekih osamnaest metara pogodio donji lijevi kut vratara Roberta Greena.

Konačnih 2-0 s bijele je točke u 83. minuti postavio je Cesc Fabregas preciznim izvođenjem jedanaesterca kojeg je igrajući rukom skrivio Matthew Upson.

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva za Arsenalovu je momčad u igru ušao u 83. minuti zamijenivši Andreja Aršavina. Ubrzo se našao u prilici za povećanje vodstva, međutim, rezultat je ostao nepromijenjen...