SAMO BOD ARSENALU

AFP

Drugu uzastopnu prvenstvenu utakmicu Niko Kranjčar upisao se na listu strijelaca, Luka Modrić sudjelovao je pri oba pogotka, a Tottenham svladao Portsmouth 2-0 u susretu 31. kola Premiershipa.

Nakon što je zabio gol vrijedan tri boda u pobjedi protiv Stoke Cityja u prošlome kolu, veznjak Spursa i hrvatske nogometne reprezentacije dobru je formu pokazao i u subotu. Do svojeg je šestog premierligaškog gola ove sezone (ima i pet asistencija) Kranjčar stigao u 41. minuti utakmice kada je Modrićev udarac s vrha šesnaesterca nakon odbijanca u kaznenom prostoru pospremio neometan vanjskim dijelom desne noge s par metara u mrežu Davida Jamesa.

Inače, Portsmouth su potpunosti "torpedirali" nogometaši koji su nosili dres te momčadi. U najavi polufinala FA Cupa pogodio je i Peter Crouch, i to glavom nakon akcije koju je pokrenuo Modrić s centra, produžio uz lijevu aut-crtu do Geretha Balea, koji je centrirao do napadača engleske reprezentacije. Precizan je Crouch bio u 27. minuti, što mu je bio šesti gol u Premier ligi ove sezone.

Luka Modrić odigrao je kao zadnji vezni cijeli susret koji je Vedran Ćorluka propustio zbog ozljede. Niko Kranjčar zamijenjen je u Benoitom Assou-Ekottom u 67. minuti.

Raspoloženost u napadu pokazala je momčad Chelseaja koja je na svom Stamford Bridgeu u potpunosti rezultatski posramila Aston Villu. Bilo je 7-1 uz četiri gola Franka Lamparda (dva iz jedanaesterca). Pet golova postigao je domaćin u drugom dijelu utakmice u rasponu od 57. minute do kraja dvoboja i pred susret Boltona i Manchester Uniteda zasjeo ponovno na prvo mjesto ljestvice.

Eduardo da Silva ostao je na klupi Arsenala u utakmici na St. Andrew's stadionu na kojem su "topnici" pred sam kraj izgubili dva boda. U vodstvo je Arsenal doveo Samir Nasri udarcom izvan kaznenog prostora, da bi bod Birminghamu donio Kevin Phillips istekom osnovnog vremena. Inače, strijelac gola vrijednog boda u igru je ušao u 84. minuti.

Spomenimo i šesti uzastopni poraz West Hama. Zolinoj je momčadi ovaj puta presudio Stoke City, a bilo je 1-0 za gostujući sastav.

Manchester uvjerljiv kod Boltona

Bez najboljeg strijelca Premiershipa Waynea Rooneyja i stupa obrane Rija Ferdinanda Manchester United slavio je 4-0 gostujuću pobjedu kod Boltona u utakmici 32. kola Premiershipa.

Sir Alex Ferguson, menadžer momčadi koja se slavljem vratila na vrh ljestvice nakratko prepušten Chelseaju, odlučio je odmoriti dvojicu stožernih igrača pred važan ogled u Ligi prvaka. U utorak, naime, United igra u Münchenu protiv Bayerna prvu utakmicu četvrtfinala najjačeg klupskog europskog nogometnog natjecanja.

Ferguson je postavio na travnjak sastav sa samo jednim isturenim igračem, bio je to Dimitar Berbatov, a bugarski se nogometaš za povjerenje zahvalio uz dva pogotka. Zabio je u 69. i 78. minuti oba gola iz blizine i tako došao do brojke od dvanaest prvenstvenih pogodaka ove sezone.

Recimo i da je Manchester poveo autogolom Jlloyda Samuela, a da je konačnih 4-0 u 82. postavio Darron Gibson niti dvije minute nakon što je ušao u igru.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Klasnić u vrh Boltonova napada kročio je u 72. minuti zamijenivši na travnjaku Johana Elmandera.

Premiership, 31. kolo:

Bolton - Manchester United 0-4 (Samuel 38 - ag, Berbatov 69,78, Gibson 82)

Birmingham - Arsenal 1-1 (Phillips 90 / Nasri 81)

Chelsea - Aston Villa 7-1 (Lampard 15, 44 - 11m, 62 - 11m, 90, Malouda 57, 68, Kalou 83 / Carew 29)

Hull City - Fulham 2-0 (Bullard 16 – 11m, Fagan 48)

Tottenham – Portsmouth 2-0 (Crouch 27, Kranjčar 41)

West Ham - Stoke City 0-1 (Fuller 69)

Wolverhampton - Everton 0-0