UZDANICA AUSTRIJANACA

Reuters

Hrvatski napadač Nikica Jelavić donio je bod svojem Rapidu na gostovanju kod Sturma u Grazu u derbiju 25. kola austrijskog nogometnog prvenstva.

U utakmici igranoj u UPC Areni u Grazu domaći Sturm imao je prednost 1-0 golom Slovenca Klemena Lavriča iz 67. minute, ali je Jelavić svojem klubu donio bod u 83. minuti.

Praktički iz prve prave šanse na utakmici Rapid je zabio gol. Drazan i Katzer su s lijepim duplim pasom probili bok s lijeve strane, a dobar ubačaj je iskoristio Jelavić i glavom pospremio loptu u mrežu.

Bio je to njegov deseti prvenstveni pogodak i treći u posljednje tri utakmice u kojima je nastupio.