SERIE A

U Firenci 'show', u Milanu - strah! Tako su talijanski mediji najavili osam utakmica 10. kola Serie A u kojem su Juventus i Napoli ostali blizu maksimalnih Rimljana koji večeras dočekuju posljednjeplasirani Chievo.

A na Franchiju je zaista bilo vatreno, domaći su stalno napadali, no Napolitanci su čekali svoje šanse. I dočekali! Higuain centrira desnom vanjskom, a Callejon na drugoj vratnici sjajno 'stišće' volej za vodstvo. Pogodak za prste polizati, teško se odlučiti što je bilo bolje - udarac ili asistencija. Fiorentina je zaslužila izjednačenje, ali pomogao im je Bergonzi koji je dosudio prilično dvojben kazneni udarac na Saviću. Nije smetalo Rossiju za 1:1, a odmah potom Cuadrado je uzdrmao vratnicu. Ali, Mertens je brzo pokazao zašto Hamšik i Insigne sjede na klupi, dupli pas s Higuainom pa mirna završnica Belgijca za povratak 'ispred'. U nastavku su nogometaši u ljubičastom još triput tražili najstrožu kaznu, no Cuadrado je zaradio samo isključenje, kao i Maggio, a domaćima nije pomoglo ni 69 % posjeda lopte. Rebić i Radošević? Ni u primislima...

'Stara Dama' je već u prvih 45 minuta riješila sve dvojbe oko bodova, ako ih je uopće i bilo. Nevjerojatan promašaj Fernanda Llorentea (s tri metra) ispravio je Vidal, udarac s 25 metara gostujući je blok skrenuo iza nemoćnog Andujara koji je, nešto kasnije, samo paradom ispratio loptu koju je 'maestro' Pirlo poslao preko živog zida za 2:0. Posao su dovršili Tevez i Bonnuci... Conte bi protiv Parme mogao odmarati većinu prvotimaca, jer u utorak dolazi Real koji mora pasti. Želi li Juve dalje u Ligi prvaka, naravno.

Na San Siru možda nije bilo straha, ali strepnje - sigurno! Lazio nije zaprijetio cijelo prvo poluvrijeme, a fantastičan projektil Kake bio je potreban da 'probije' Marchettija. Međutim, obrana nije bila koncentirana, Ciani je ostao sam u petercu nakon centaršuta Candreve za novi posrtaj Rossonera. Uzalud svi pokušaji, Allegri će teško spavati, slijede mu Barca i Fiorentina, a bodova je opasno (za njega!) malo...

AC Milan - Lazio | Kaka 1 - 0 by radiacm

Do važnih bodova na gostovanju došla je i Bologna preko Garicsa, Konea i Pazienze, pomogao je i drugi žuti Murrua. Gilardino je za Genou promašio s bijele točke odmah na početku, ali ispravio je grešku u drugom poluvremenu. Nažalost, koljeno je ozljedio Šime Vrsaljko koji je morao iz igre. Torino je nakon sedam minuta imao 0:2, ali bilo je dovoljno samo za iščupani bod u Livornu. Verona je slavila protiv Sampdorie, a Sassuolo se dobro držao protiv Udinesea, Zaza je 'poništio' Di Natalea, ali Guidolin ( Kelava na klupi) ipak ima i Muriela.

REZULTATI:

Milan - Lazio 1-1 (Kaka 55 / Ciani 72)

Cagliari - Bologna 0-3 (Garics 27, kone 59, Pazienza 61)

Fiorentina - Napoli 1-2 (Rossi 28-11m / Callejon 12, Mertens 37)

Genoa - Parma 1-0 (Gilardino 58)

Juventus - Catania 4-0 (Vidal 27, Pirlo 35, Tevez 65, Bonucci 71)

Livorno - Torino 3-3 (Paulinho 25, Greco 34, Emerson 63 / Immobile 4, Glik 8, Cerci 87-11m)

Sassuolo - Udinese 1-2 (Zaza 25 / Di Natale 18-11m, Muriel 57)

Verona - Sampdoria 2-0 (Taleb 51, Toni 78)