HRVATSKA GRUPA

Nakon Azerbajdžana u petak, Italija se večeras poprilično namučila s Maltom. No, zahvaljući pogotku Graziana Pellea na San Siru će slijedeći mjesec dočekati Hrvatsku s maksimalnim bodovnim učinkom. Loša vijest za Antonija Contea glasi kako će protiv Kovačevih trupa morati bez Leonarda Bonuccija. Taj iznimno važan igrač posljednje linije Azzura isključen je na gostovanju kod Malte i nema pravo nastupa protiv Hrvatske.

Italija je dominirala tijekom cijele utakmice u kojoj je Conte ostao vjeran sustavu 3-1-4-2. Međutim, u odnosu na Azerbajdžan tri dana ranije, talijanski izbornik izostavio je iz udarne postave Andrea Pirla. Na krilima su zaigrali Candreva i Pasqual dok je u vrhu napada, umjesto Zaze, priliku za debi u dresu Italije dobio Pelle.

I upravo je napadač Southamptona donio tri vrijedna boda Italiji nakon što je u 24. minuti najbolje iskoristio gužvu u petercu Maltežana poslije kornera Pasquala. Nema dvojbe kako je Italiji na ruku išlo i isključenje Mifsuda zbog grubog prekršaja nad Florenzijem u 28. minuti a brojčano su se izjednačili u 73. kada Bonucci ruši Schembrija. Čini se sasvim opravdano jer bi u protivom napadač Malte sam izašao pred Buffona. Inače, Talijani su tokom utakmice čak četiri puta gađali okvir gola.

- Treća pobjeda u trećem nastupu morala bi podići moral i dozu samopouzdanja u svlačionici. Ova Italija definitivno može bolje ali uzmite u obzir kako smo malo umorni zbog utakmice s Azerbajdžanom – istaknuo je Conte nakon dvoboja.

U drugoj utakmici skupine Norveška je pobjedom nad Bugarskom (2-1) istaknula ozbiljnu kandidaturu za treće mjesto u skupini koje vodi u dodatne kvalifikacije za Euro 2016.

Na Ullevaal stadionu u Oslu domaćine je na noge digao Elyonoussi u 13. minuti iskoristivši precizan pas kapetana Skjelbreda. I nakon gola su domaćin nastavili s boljom igrom, ali do pauze je Bugarska uspjela izjednačiti. Stoper Bodurov je nadskočio obranu domaćina i glavom svladao Nylanda... Domaći izbornik Hogmo pogodio je s izmjenom ubacivši mladog napadača Nielsena koji u 72. minuti postiže pogodak za vrijednu pobjedu nad Bugarskom.

REZULTATI 3. KOLA:

HRVATSKA - Azerbajdžan 6-0 (Kramarić 11, Perišić 34, 45, Brozović 45+2, Modrić 56-11, Sadigov 61-ag)

Malta - Italija 0-1 (Pelle 24)

Norveška - Bugarska 2-1 (Elyounoussi 13, Nielsen 72 / Bodurov 43)