PORAZ 'STARE DAME'

AC Milan's Brasilian forward Ronaldinho (2D-R) celebrates with teammates after scoring against Manchester United during their UEFA Champions League round of 16 match on February 16, 2010 at San Siro stadium in Milan. AFP PHOTO / Damien Meyer

Loš niz u domaćem prvenstvu, kao i subotnjih 1-1 Intera kod Palerma, otvorili su priliku njihovim gradskim rivalima, nogometašima Milana, da zasjednu na vrh ljestvice Serije A.

No, idealnu priliku za to Milan nije iskoristio. Odigrao je samo 1-1 protiv Napolija na San Siru, pa je tako Inter i dalje vodeća momčad prvenstva s dva boda više od Milana i četiri više od Rome.

Milan je drugi put ove sezone odigrao s Napolijem neodlučeno. Prisjetimo se samo da je ogled u Napulju završio 2-2, s tim da su tada Napolitanci dva pogotka zabili u sudačkoj nadoknadi. Ovom prilikom nije bilo niti iz bliza tako napeto, a razlog tome je i neaktivni Milan koji se doimao kao da ga mogući dolazak na prvo mjesto nije dovoljno motivirao.

Napoli je vodio pogotkom Campagnara već od 13. minute, no već je u 26. minuti Milan izjednačio preko Inzaghija. Asistent pri pogotku je bio Ronaldinho koji je baš u nedjelju slavio jubilarni 30. rođendan. U nastavku utakmice je Milan dominirao, ali napadi su bili jalovi i bez prave organizacije.

Najbolju šasnu je propustio Amantino Mancini petnaest minuta prije kraja. Dobio je sjajnu loptu od Seedorfa, ali je iz blizine, iskosa, pucao topovski, no u ruku gostujućeg vratara De Sanctisa.

- Sudjelujemo u jednoj jako čudnoj sezoni. Sve momčadi imaju amplitude i to otvara mogućnost promjenama i obratima. Inter nas je vratio u igru lošom serijom - rekao je trener Milana Leonardo i nastavio: - Danas nismo mogli niti dobiti, niti izgubiti scudetto. Milan uvijek teži pobjedi, no ponekad ne možeš te svoje želje kvalitetno prenijeti na travnjak. Nemam zašto optuživati svoje igrače, jednostavno nam je sve išlo slabije nego što je trebalo. No, borba se zakuhala i nastavlja se.

Velike su pobjede u borbi za bijeg iz donjeg doma ljestvice upisali Lazio, Atalanta i Siena. Momčad Edoarda Reje je slavila kod Cagliarija 2-0 pogocima Rocchija i Floccarija u prvom poluvremenu, a time su Rimljani produbili lošu seriju Cagliarija, koji ima tri poraza i remi u zadnja četiri nastupa. Hrvatski nogometaš Mario Brkljača je sjedio na klupi Cagliarija tijekom ogleda.

Atalanta je pobijedila Livorno 3-0, za koji je svih 90 minuta odigrao hrvatski igrač Darijo Knežević. Bila je ovo prva pobjeda Atalante nakon 7. veljače.

Siena je bez Mate Jajala svladala Bolognu 1-0, te su poslije mjeseci i mjeseci napustili posljednje mjesto ljestvice.

Nogometašima Juventusa je ostalo ove sezone nadati se još jedino četvrtom mjestu u Seriji A, koje vodi naredne sezone u kvalifikacije Lige prvaka. No, čini se i da je taj cilj sve dalje od momčadi koju s pravom svi zovu najvećim razočaranjem ove sezone u talijanskom nogometu.

Novi udarac su dobili kod Sampdorije, u posljednjem ogledu 29. kola Serije A. U direktnom dvoboju za spomenuto četvrto mjesto Sampdoria je pobijedila 1-0, a pogodak odluke je postigao Antonio Cassano u 77. minuti. "Zločestog dečka" talijanskog nogometa duže vrijeme nije bilo na travnjacima zbog ozljede, a posljednji je pogodak postigao, sada već dalekog, 6. siječnja protiv Palerma.

Udarcem sa trideset metara Cassano je uhvatio nespremnog na vratima Chimentija, čime je preodubljena kriza Zaccheronijeve momčadi.

Bila je to uglavnom izjednačena utakmica u kojoj su obje momčadi imale pojednak broj udaraca, kao i vrijeme provedeno s loptom.