SPEKTAKL NA OTOKU

Na ljestvici vodi Chelsea sa 39 bodova, City je drugi s 36, dok je United treći sa 31 bodom

David De Gea junak je bizarnog derbija Man Uniteda i Liverpoola u kojem su “crveni vragovi” rezultatski pregazili velikog suparnika, premda su prema viđenom na travnjaku Old Trafforda bili zreli za mali masakr.

“Oprosti što nenajavljen upadam u tvoj peterac, ali samo sam htio pitati - u koji kut želiš loptu?”, otprilike tako je Raheem Sterling cijelo nedjeljno popodne razgovarao s Davidom De Geom.

Čak tri puta je Liverpoolov 20-godišnjak lakoćom provaljivao u “dnevni boravak” španjolskog vratara i svaki put je De Gea zaustavljao njegov udarac. Na koncu Sterling više nije htio pucati, pa se u 67. minuti odlučio za asistenciju Balotelliju, ali i ovaj put je Unitedov golman magnetskom snagom privukao loptu i odbio je u gredu. “Crveni vragovi” u međuvremenu su kažnjavali Liverpool. Krajnje okrutno, jer konačnih 3-0 definitivno nije vjerna preslika viđenog na terenu…

- Ova utakmica dobro sažima našu dosadašnju sezonu. Stvorili smo “brdo” šansi i nismo postigli pogodak, jer je United na golu imao briljantnog De Geu koji je izrastao u vratara svjetske klase. Na drugoj strani ponovno smo činili nedopustive pogreške u obrani - prokomentirao je Brendan Rodgeres. Sterling je prvi put istrčao pred De Geu u 12. minuti kada mu je idealnu loptu podvalio Lallana. Pogodio je vratara u nogu, a u sljedećem napadu United je poveo. Valencia se “tunelom” oslobodio Allena, protutnjao desnim krilom do korner-crte i servirao povratnu loptu natrčalom Rooneyu za 1-0.

Raheem Sterling mogao je izjednačiti u 24. minuti, ovaj put je sa 5-6 metara iskosa ciljao bliži kut, ali je De Gea refleksom rukometnog golmana na vrijeme podigao ruku i izbio loptu. Pred kraj poluvremena gostujući vratar Brad Jones, koji je smijenio nesigurnog Mignoleta, kapitulirao je drugi put.

Akciju koju je započeo Young golom je okrunio Mata, a asistirali su mu Van Persie i pomoćni sudac. Prvi je glavom dodirnuo ubačenu loptu i pritom se nalazio u debelom zaleđu, ali je Atkinsonovu pomoćniku taj detalj promakao.

- Moram biti iskren i priznati da sam dodirnuo loptu. Sudac je pogriješio u našu korist, ali kad je već tako, neka mi upišu asistenciju - šali se Van Persie.

Na startu drugog dijela prilike za “redse” propustili su Henderson, Sterling, a zatim i tri puta Balotelli, dok je United u suparničkom kaznenom prostoru ostao klinički precizan u rijetkim šansama. U 71. minuti je Lovren u pokušaju čišćenja loše zahvatio loptu i poslužio je natrčalom Mati, a ovaj nesebično asistirao Van Persieju za 3-0.

U drugoj utakmici dana Tottenham je na gostovanju pobijedio Swansea City 2-1 ostvarivši šestu uzastopnu pobjedu protiv velškog sastava. Golove za 'Spurse' zabili su Harry Kane (4) i Christian Eriksen (89), dok je pogodak za domaćine zabio Wilfried Bony (48).

Na ljestvici vodi Chelsea sa 39 bodova, Manchester City na drugom mjestu ima 36 bodova, dok je United treći sa 31 bodom. Liverpool je na devetom mjestu sa 21 bodom.

MANCHESTER UTD - LIVERPOOL 3:0 (Rooney 12', Mata 40', Van Persie 71')

MANCHESTER UTD: De Gea - Valencia, Jones, Evans, Young - Fellaini, Carrick, Mata - Rooney - Wilson, van Persie

LIVERPOOL: Jones - Johnson, Škrtel, Lovren, Moreno - Henderson, Gerrard, Allen - Lallana, Sterling, Coutinho

KRAJ UTAKMICE

87. minuta - Van Persie je silovito pucao s ruba šensaesterca, ali Jones odbija u korner

85. minuta - Ponovno Balotelli u prilici, ali ponovno De Gea brani. Talijan je izašao oči u oči s De Geom, ali Španjolac zaustavlja i taj pokušaj

82. minuta - Španjoac je začarao vrata Uniteda! Novi udarac Balotellija, ali De Gea još jednom brani njegov udarac.

GOOL 71. minuta - Nakon brze akcije Uniteda Rooney je pokušao dodati do Van Persieja na drugoj stativi, ali Lovrenov pokušaj da izbaci loptu iz kaznenog prostora bio je izrazito loš te je ona tako stigla do Mate koji potom dodaje do Nizozemca, a ovaj smirenim udarcem šalje loptu u mrežu za nedostižnih 3:0

67. minuta - Sterling je dao odličnu loptu za Balotellija, a njegov snažan udarac s desetak metara De Gea odbija u gredu

64. minuta - Valencija je poslao oštar prizemni centaršut na desetak metara, a Van Persiejev udarac otišao je malo pored lijeve vratnice

50. minuta - Sterling je izbio sam oči u oči s De Geom, zaobišao ga, ali potom je mladi reprezentativac Engleske zakomplicirao situaciju da bi mu Španjolac u konačnici obranio udarac

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 40. minuta - Van Persie je nakon ubačaja Younga prebacio loptu na drugu stativu za Matu koji potom glavom šalje loptu u mrežu Liverpoola! Evidentno je bilo da se Mata nalazio u zaleđu, ali glavni sudac utakmice to nije primjetio

35. minuta - Osim situacije kod pogotka, igrači Uniteda nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju priliku pred vratima Jonesa, dok s druge strane Liverpool konstanto kruži oko šesnaesterca domaćina i strpljivo čeka svoju šansu

23. minuta - Sterling je prošao po lijevoj strani, pucao s pet metara iskosa, ali De Gea refleksno odbija u korner

18. minuta - Gerrard je pucao s tridesetak metara, ali to je bio lagan posao za De Geu

GOOL 12. minuta - Prva prilika za United i odmah pogodak! Valencia je prošao po desnoj starni, dao povratnu loptu za Rooneya koji puca s dvadesetak metara i šalje loptu u donji lijevi kut Jonesa

10. minuta - Liverpool puno bolje stoji na terenu i pritisnuo je United od prve minute i prvu priliku imali su upravo Redsi. Lallana je izbio sam pred De Geu, ali Španjolac je zaustavio njegov pokušaj iz blizine.

1. minuta - Utakmica je počela!

20. rujan 2024 18:34