PONOVNO NA VRHU

Torres je sjajnim udarcem glavom doveo Redse u vodstvo. Reina je 'skinuo' 11-erac Rooneyju, ali je napadač 'crvenih vragova' mirno pospremio loptu u mrežu, a Park postavlja konačnih 2-1
A bloodied Park Ji-Sung of Manchester United, right, is congratulated by teammates after scoring against Liverpool during their English Premier League soccer match at Old Trafford Stadium, Manchester, England, Sunday March 21, 2010. (AP Photo/Jon Super) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS **
 AP

Manchester United pobijedio je na svom Old Traffordu momčad Liverpoola s 2-1 u najvećem derbiju engleskog nogometa. ''Crveni vragovi'' ponovno su prvi na ljestvici.

Liverpool je imao tri uzastopne pobjede u prvenstvu uoči ovog dvoboja, a prošle sezone je ponizio Fergusonovu momčad na Old Traffordu pobjedivši je s 4-1. Dobro su gosti s Anfielda počeli i ovaj dvoboj, jer su poveli već u 5. minuti. Kuyt je s desne strane odlično centrirao, a španjolski centarfor gostiju Fernando Torres sjajnim je udarcem glavom upisao svoj 16. pogodak ove sezone u Premiershipu.

No, na izjednačenje se čekalo samo do 12. minute. Antonio Valencia je napravio prodor po desnog strani. Mascherano ga nije mogao sustići, pa ga je povlačio, a Valencia je pao u kaznenom prostoru. Prekršaj je počeo izvan kaznenog prostora, ali je Valencia pao u pravom trenutku, pa je sudac Howard Webb pokazao na bijelu točku.

Udarac Waynea Rooneyja vratar gostiju Reina je uspio odbiti, ali samo opet do Rooneyja, kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu za svoj 33. gol ove sezone, a 26. u engleskom prvenstvu.

Do kraja prvog poluvremena praktički uopće više nije bilo uzbuđenja, a domaćin je tri boda osigurao pogotkom u 60. minuti. Fletcher je nabacio s desne strane, a Park je glavom s ruba peterca pogodio za veliko slavlje domaćih navijača.

U 89. minuti, Liverpool je mogao do izjednačenja. Gerrard je idealno poslužio Torresa koji je ostao neometan na deset metara od gola Van der Sara, ali je ''promašio udarac'' i traljavo zahvatio loptu, koja se ipak odbila do Benayouna, a ovaj je iz blizine glavom tukao ravno u Van der Sara.

- Ovo definitivno nije mogla biti utakmica u kojoj se može uživati dok je gledate na televiziji i ispijate svoju šalicu čaja. No, bitno je da smo pobijedili - rekao je Ferguson i potom se okrenuo kritiziranju suca, te hvaljenju ponajprije svog obrambenog igrača Nemanje Vidića.

- Mascherano je valjda zaslužio crveni karton kod prekršaja za jedanaesterac. Bila je to gol prilika i zbog toga se vadi crveni karton. Vidić? Bio je sjajan u svakom pogledu. Njegove dobre igre, kao i Rija Ferdinanda, su uvijek bile uvjet uspjeha mog kluba. Inače, Liverpool nas je dobro zaustavio u mnogim segmentima igre, ovo nije bila laka utakmica za nas.

Tako je Manchester United opet zasjeo na vrh ljestvice, ima 69 bodova, dva više od Arsenala. Treći je Chelsea sa 64 boda, ali i dvije utakmice manje. Jednu od njih odrađuje već u nedjelju, u gostima kod Blackburna.

Liverpool je porazom još umanjio šanse za osvajanje četvrtog mjesta, koje na kraju prvenstva vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Liverpool je trenutno peti s 51 bodom, a četvrti Tottenham ima četiri boda više i utakmicu manje.

Nogometaši Chelseaja odigrali su samo 1-1 na gostovanju kod Blacburna, čime su umanjili izglede za osvajanje Premiershipa. Gosti iz Londona poveli su na Ewood Parku već u 6. minuti pogotkom Didiera Drogbe, a konačnih 1-1 postavio je Senegelac El-Hadji Diouf pogotkom glavom u 70. minuti.

Nikola Kalinić igrao je za domaćine do 63. minute, a u 59. se našao u dobroj situaciji u kaznenom prostoru gostiju, ali nije dobro primio loptu.

Chelsea je bio bolja momčad na terenu, imao je puno više loptu u svom posjedu i češće stvarao situacije iz kojih se moglo doći do pogotka, ali to mu, ovoga puta, nije bilo dovoljno.

Tako je momčad talijanskog menadžera Carla Ancelottija ostala na učinku od samo dvije pobjede u zadnjih pet utakmica (uz dva poraza i ovaj remi), čime je počela gubiti korak za vodećim Manchester Unitedom koji ima 59 bodova, a Chelsea je sada na 65, doduše, uz utakmicu manje od crvenih vragova.

Manchester City upisao je važnu pobjedu 2-1 u gostima kod Fulhama, u borbi za četvrto mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone. Strijelci za gostujući sastav bili su Santa Cruz u 7. i Tevez u 36. minuti, dok je Murphy pogotkom iz penala u 75. minuti samo ublažio pobjedu Cityja, koji se na ljestvici probio na peto mjesto s 53 boda, dva manje od četvrtog Tottenhama, ali i utakmicom manje od Spursa.