SLAVLJE U BRAZILU

Nogometaši Italije osvojili su treće mjesto na Kupu konfederacija nakon što su boljim izvođenjem penala pobijedili Urugvaj sa 3-2, a junak susreta bio je vratar Gianluigi Buffon koji je obranio tri 11-erca.

Nakon 90 minuta i produžetaka rezultat je bio 2-2. Za je Urugvaj je dvostruki strijelac bio Edinson Cavani (58, 78), a za Italiju su zabili Davide Astori (24) i Alessandro Diamanti (73).

Italija je zadnjih deset minuta produžetaka imala igrača manje, jer je u 110. minuti crveni karton dobio veznjak Montolivo.

URUGVAJ - ITALIJA 2-3

URUGVAJ: Muslera - Maxi Pereira (6. Alvaro Pereira), Lugano, Godin, Caceres - Cristian Rodriguez (56. Gonzalez), Arevalo (107. Perez), Gargano - Forlan - Cavani, Suarez.

ITALIJA: Buffon - Maggio, Astori (96. Bonucci), Chiellini, De Sciglio - Candreva, De Rossi (70. Aquilani), Montolivo - El Shaarawy, Diamanti (83. Giaccherini) - Gilardino.

20. rujan 2024 14:51