SERIE A

Zanimljivo, Inter je čak četiri puta gađao okvir gola!
 AFP

Mateo Kovačić dobio je posljednjih desetak minuta u domaćem Interovu porazu protiv Atalante (1-2), koju je do pobjede s dva gola odveo talijanski reprezentativac Giacomo Bonaventura. Pomilovani Marko Livaja meč je odgledao s klupe, baš kao što su Kelava i Bubnjić s klupe odgledali pobjedu Udinesea nad Sassuolom (1-0).

Bonaventura je u prvom dijelu probio Handanoviča udarcem s dvadesetak metara, ubrzo je Icardi izjednačio. “Nerazzurri” su dvaput pogađali gredu, a u 89. minuti su primili jeftin gol iz prekida. Trener Mazzarri za poraz je okrivio pad koncentracije i “nesreću koja se cijelu sezonu ruga Interu” jer je momčad pogodila rekordni broj vratnica i greda. Inter se ovim porazom usidrio na pragu koji odvaja putnike u Europsku ligu od onih koji igraju “za kikiriki”. Na ruku je Mazzarrijevoj momčadi išao rezultat utakmice Parma - Genoa (1-1), pa bodovno izjednačen s Parmom kreće u završnicu prvenstva.

U derbiju kola Fiorentina je, pokazalo se, lakše preboljela oproštaj od Europe od suparnika Napolija. “Viole” su, naime, ubilježile tri boda (1-0) gostujući na užarenom San Paolu, a pobjednički gol je u 87. minuti postigao Joaquin. Napoli je dominirao u prvom dijelu, ali igra mu se raspala nakon izravnog crvenog kartona Ghoulamu u 37. minuti.

Grogirani Milan bio je na rubu novog nokauta protiv Lazija na Olimpicu, ali umjesto s porcijom golova na odmor je otišao s vodstvom. Kaka je centrirao, a Konko prevario vlastitog vratara. Ipak, Lazio je u drugom dijelu izjednačio za podjelu bodova (1-1). Juventus je Tevezovim golom očekivano nastavio pobjedničku seriju kod Catanije (1-0).