BUNDESLIGA

VIDEO, FOTO: OLIĆ U 90. ZA POBJEDU Wolfsburg se nada Ligi prvaka, HSV blizu ispadanja!

Wolfsburg se u posljednjem kolu mora nadati kiksu Leverkusena protiv Werdera
 getty images

Ivica Olić želi još jednom nastupiti u Ligi prvaka, a ako to Wolfsburg uspije izboriti sljedećeg vikenda bit će upravo zbog njega. Pogodak hrvatskog reprezentativca u sudačkoj nadoknadi ostavio je Vukove u utrci za četvrto mjesto koje vodi u elitno klupsko natjecanje preko dodatnih kvalifikacija. Inače, ostalo je još 90 minuta u kojima se između HSV-a, Nürnberga i Braunschweiga traže dva putnika u niži rang natjecanja, dok se između Bayera, Wolfsburga i Borussije M. traži četvrti putnik u Ligu prvaka.

U Hamburgu sat koji otkucava vrijeme koliko je HSV dio Bundeslige polako otkucava, čini se, posljednje sate. Danas su Hamburžani dočekali ranjeni Bayern i dobro su parirali veći dio prvog poluvremena, a onda su gosti iz prvog udarca stigli do vodstva, strijelac je bio Mario Götze, jedan od onih koji su iskazali nezadovoljstvo statusom kod Guardiole, frustracije je naplatio protiv najdugovječnijeg bundesligaša. Götze je zabio još dva, malenu nadu domaćinu vratio je Calhanoglu, međutim, netom nakon ulaska Pizarro je postavio konačnih 4:1 za Bavarce. Guardiola je tijekom tjedna žestoko branio svoju filozofiju nogometa, a da bi dokazao kako ne namjerava od nje odstupiti popodne je žrtvovao Marija Mandžukića ostavivši ga na klupi gdje ga je ostavio cijelu utakmicu, premda je promijenio tek dvojicu igrača tijekom dvoboja. S druge strane Mirko Slomka započeo je sraz s obojicom hrvatskih reprezentativaca. Ivo Iličević čak je bio najistureniji igrač domaćina čiji je kadar opustošen brojnim ozljedama, bio je i najaktivniji, ali nije uspio zabiti pogodak. No, nije ga napustio optimizam.

- Sve je još u našim rukama. Odigramo li ovako u Mainzu onda ćemo uspjeti - smatra Iličević, a i ostali igrači, te trener Slomka misle kako je HSV odigrao dobru utakmicu, ali je naletio na raspoloženi i ljutiti Bayern.

Stuttgart 1-2 Wolfsburg (Goal Olić) 03-05-2014 by raghey

- Način na koji smo se suprotstavili Bayernu budi nadu za ligaško finale - istaknuo je vratar Rene Adler, a trener Slomka se nadovezao.

- Prvo poluvrijeme je bilo vrlo dobro, međutim, nismo nagrađeni pogotkom, a trenutak odluke je drugi pogodak Götzea. Unatoč dobrom nastupu izgubili smo 1:4. Ovaj tjedan ćemo žestoko raditi i onda uz pomoć navijača, koji su nas sjajno podržavali, uzeti bodove.

Međutim, ti navijači su imali i crni trenutak. U poluvremenu je došlo do obračuna s policijom, no brzo se sve smirilo. Sljedeće subote HSV s pobjedom u Mainzu osigurava kvalifikacije za ostanak, bit će to izuzetno teška zadaća, naime, posljednjih osam gostovanja Hamburžani su napuštali pognutih glava, a njihov trener Slomka ima još veći niz poraza, čak 13 puta za redom je izgubio u gostima, kao trener Hannovera i HSV-a.

Hamburger 1-4 Bayern München (All Goals) 03-05... by raghey

- Utakmica u Mainzu za mene je isto tako važna kao finale Lige prvaka - najavljuje raplet Hakan Calhanoglu.

Ukoliko izbore kvalifikacije HSV-ovi nogometaši mogu dio premija poslati u Hannover i Augsburg, jer upravo te dvije momčadi slavile su kod direktnih suparnika Nürnberga i Braunschweiga. Potonji su izgubili dvoboj u 4. minuti sudačke nadoknade.

Kao što je napeto na dnu, tako je i pri vrhu, odnosno od 3. - 7. mjesta. Jedini koji je siguran u nešto, to je Schalke koji je pobjedom osigurao barem četvrto mjesto, no Bayer, Wolfburg i Borussia M. još se bore za preostalo mjesto u Ligi prvaka. Najbolje karte imaju Apotekari, oni su sigurno slavili u Frankfurtu, isto tako je Schalke prošao kroz Freiburg, a Borussia je doma bila bolja od Mainza. Wolfsurg je, pak, do tri boda u Stuttgartu stigao tek u sudačkoj nadoknadi, a junak je opet bio Ivica Olić, 14. pogotkom sezone ostavio Vukovima nadu. U posljednjem kolu Bayer dočekuje Werder, Wolfsburgu stiže Borussia M., a Schalke dočekuje Nürnberg.

Bundesliga, 33. kolo:

Borussia (D) – Hoffenheim 3-2 (Groβkreutz 29, Mhitarjan 31, Piszczek 34 / Robert Firmino 5, Süle 66)

Borussia (M) – Mainz 3-1 (Stranzl 22, Kruse 54, Kramer 77 / Shoupo-Moting 65)

Stuttgart – Wolfsburg 1-2 (Gentner 62 / De Bruyne 13, Olić 90+1)

Werder Bremen – Hertha 2-0 (Hunt 49, 90)

Nürnberg – Hannover 0-2 (Huszti 5, Schmiedebach 51)

Freiburg – Schalke 0-2 (Ayhan 13, Huntelaar 65)

HSV – Bayern 1-4 (Calganoglu 72 / Götze 32, 69, Müller 55, Pizarro 75)

Braunschweig – Augsburg 0-1 (Bobadilla 90+4)

Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 0-2 (Castro 27, Can 36)