MERSEYSIDE DERBI

VIDEO Everton dodatno dotukao slomljeni Liverpool

Nakon što je Everton u prvih šest kola ovog prvenstva osvojio samo tri boda iz tri remija, ovo mu je druga uzastopna pobjeda
Everton's Tim Cahill, second right, celebrates after scoring against Liverpool during their English Premier League soccer match at Goodison Park Stadium, Liverpool, England, Sunday Oct. 17, 2010. (AP Photo/Jon Super) **NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE(FAPL)LICENCE. EMAIL [email protected] FOR DETAILS. **
 AP

Nogometaši Evertona pobijedili su na svom Goodison Parku momčad gradskog rivala Liverpoola s 2-0 u dvoboju 8. kola engleskog prvenstva.

Bio je to 214. Merseyside derbi i prva pobjeda Evertona u Premiershipu protiv Liverpoola još od rujna 2006. godine, kada je Everton slavio s još uvjerljivijih 3-0.

Nakon što je Everton u prvih šest kola ovog prvenstva osvojio samo tri boda iz tri remija, ovo mu je druga uzastopna pobjeda. Liverpool je, pak, produbio krizu rezultata ove sezone, ostao je i dalje na mršavoj jednoj pobjedi i 6 bodova, odnosno na poziciji na ljestvici koja na kraju sezone vodi u drugu ligu. Konkretno, trenutno je na pretposljednjem, 19. mjestu. Everton je, pak, pobjegao iz te zone i skočio na 11. poziciju.

Zasluženo je domaća momčad osvojila sva tri boda. Iako su gosti imali više loptu u nogama, Everton je bio konkretniji i opasniji, pogotovo u prvom poluvremenu.

Domaćini su poveli u 34. minuti. Coleman je napravio odličan prodor po desnoj strani i ubacio za Tima Cahilla, koji je snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu gostujućeg vratara Reine. Konačnih 2-0 postavio je Mikel Arteta preciznim udarcem u 50. minuti s ruba kaznenog prostora.

Utakmicu je uživo pratio i John Henry, predsjednik američke kompanije New England Sports Ventures, koja je u petak preuzela vlasništvo nad slavnim klubom s Anfielda, koji je u nedjelju u svom susjedstvu, na Goodison Parku, produbio veliku krizu rezultata. Ostaje za vidjeti hoće li novi vlasnici kluba pokrenuti inicijativu za smjenu trenera Liverpoola Roya Hodgsona ovih dana...