PREMIERSHIP

Liverpool pobijedio Cardiff u golijadi s devet zgoditaka, Nikica Jelavić promašio penal

Odluku Arsenea Wengera da odbije povišicu u novom ugovoru (zarađuje 7,5 milijuna funta godišnje) lakše je shvatiti nakon subotnjeg dvoboja na Stamford Bridgeu. U derbiju kola je, naime, Chelsea već kroz petnaestak minuta rezultatski izmasakrirao Wengerove “topnike” (3-0), do kraja utakmice je goste počastio sa još tri gola i lakoćom ih izgurao iz šampionske utrke u kojoj će se do kraja prvenstva hrvati s Manchester Cityjem i Liverpoolom.

Profesionalni dometi Arsenea Wengera u uvertiri priče opjevani su laudama, u subotu je Francuz vodio svoju tisućitu utakmicu na klupi Arsenala i za tu su prigodu iz njegove “best of” kolekcije izvučene neke davne pobjede, ali dolje na terenu u raspodjeli uloga naslovna rola još jednom je pripala Joseu Mourinhu. Tamo je “special one” jedanaesti put uzastopce nadmudrio 64-godišnjeg stručnjaka i usput plastično objasnio zašto Wengera s pravom doživljava “specijalistom za neuspjehe”. Nakon sedam minuta Arsenal je kaskao dva gola za Chelseajem, nakon sedamnaest minuta Wenger je već bacao ručnik u ring. Gubio je 0-3 i ostao s desetoricom igrača na terenu.

Možda bi se stvari povoljnije razvijale za “topnike” da je Giroud u 4. minuti sa desetak metara matirao Cecha, ali domaći vratar pročitao je njegovu namjeru i nepunih trideset sekundi kasnije Chelsea je vodio. Eto’o je iskosa utrčao u kazneni prostor, premjestio loptu na ljevicu i sa petnaestak metara preciznim udarcem pogodio Szczesnyjev kut.

Dvije minute poslije na sličan je način Schuerrle spakirao loptu na isto mjesto, a u 17. minuti je Hazard pogodio s bijele točke nakon situacije u kojoj je sudac Mariner (srećom, bez utjecaja na konačni rezultat) pokazao visoku razinu nekompetencije. Oxlade-Chamberlain je tada rukom na gol-crti skrivio jedanaesterac, sudac je uvažio intervenciju svojeg pomoćnika i dosudio jedanaesterac, isključivši usput pogrešnog čovjeka. Pod tuševe je prerano otišao Kierran Gibbs

U završnim sekundama prvog dijela Fernando Torres (zamijenio ozljeđenog Eto’oa) asistirao je Oscaru koji je na rubu peterca zakucao loptu pod gredu za 4-0. Sredinom drugog dijela brazilski playmaker još jednom je nadmudrio indisponiranog poljskog golmana, ovaj put mu je udarcem sa dvadesetak metara kroz uši smjestio loptu iza leđa.

Uvidjevši da mu prijeti havarija na tragu one ne tako davne protiv Manchester Uniteda (2-8) ili one friške s Anfielda (1-5), Wenger je odlučio krpati rupe u obrambenom redu momčadi pa je uvodio redom Vermaelena i pružne radnike Flaminija i Jenkinsona, ali defetizam i panika dotad su se već potpuno udomaćili u njegovu sastavu tako da je katastrofa bila neizbježna.

Tisućitu utakmicu na klupi svojem šefu igrači su do kraja čestitali još jednim golom u mreži Szczesnyja. Kompletna je obrana zaspala u blizini centra i dopustila Salahu da se ušeta u kazneni prostor i rutinski poentira za 6-0.

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić propustio se upisati među strijelce u 31. kolu Premierlige u domaćem ogledu njegovog Hull Cityja protiv West Bromwich Albiona.

Slavio je Hull City s 2-0 golovima Liama Roseniora i Shanea Longa, a Jelavić nije uspio realizirati jedanaesterac. Njegov udarac u donji lijevi kut s bijele točke u 31. minuti pročitao je WBA-ov vratar Ben Foster. Srećom po Hull City na odbijancu je bio spreman Rosenior i glavom je zakucao loptu pod prečku. Konačan je rezultat sedam minuta kasnije postavio Shane Long, igrač koji je i izborio jedanaesterac, a Hull City je proslavio devetu pobjedu. Jelavić je zamijenjen u 84. minuti.

Uvjerljive su pobjede ostvarili pretendenti za naslov Liverpool i Manchester City. Liverpool je u gostima kod Cardiffa slavio s 6-3, dok je Manchester City na Etihadu pobijedio Fulham s 5-0. Hat-trick za Liverpool zabio je Luis Suarez, dva je gola zabio Martin Škrtel, dok je jednog dodao Daniel Sturridge. Za City je hat-trick postigao Yaya Toure, dok su po jedan gol zabili Fernandinho i Martin Demichelis.

Cardiff City 3-6 Liverpool ~ All Goals... by All_Goals

Prva je dva gola Toure zabio iz jedanaesteraca koji su izborili Alvaro Negredo i David Silva nakon prekršaja Fernanda Amorebiete koji je u 54. minuti pocrvenio. Sa hat-trickom je došao do brojke od 16 ovosezonskih golova. Najboljem premierligaškom strijelcu Suarezu ovo su bili 26., 27. i 28. gol, dok je Škrtel sa šest golova najefikasniji obrambeni premierligaški igrač.

All Goals Manchester City 5- 0 Fulham by musicnetworkkosovo

Važna tri boda u borbi za opstanak upisao je Norwich City koji je na domaćem travnjaku savladao Sunderland 2-0. Najljepši trenutak na susretu je eurogol Alexandera Tetteyja iz 33. minute kojeg je postigao topovskim volejem s tridesetak metara.

Domaće su pobjede upisali i Everton i Newcastle. Everton je slavio 3-2 protiv Swanseaja, dok je Newcastle s 1-0 savladao Crystal Palace golom Papissa Cissea glavom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Premierliga, 31. kolo:

Cardiff - Liverpool 3-6 (Mutch 9, 88, Campbell 25 / Suarez 16, 60, 90+6, Škrtel 41, 54, Sturridge 75)

Everton - Swansea 3-2 (Baines 20-11m, Lukaku 54, Barkley 58 / Bony 33, Williams 90)

Hull - West Bromwich 2-0 (Rosenior 31, Long 38)

Manchester City - Fulham 3-0 (Toure 26-11m, 54-11m, 66)

Newcastle - Crystal Palace 1-0 (Cisse 90+4)

Norwich - Sunderland 2-0 (Snodgrass 20, Tettey 33)

Chelsea - Arsenal 6-0 (Eto'o 5, Schürrle 7, Hazard 17 - 11m, Oscar 42, 66, Salah 71)