KVALIFIKACIJE ZA EURO

Češka je svoj posao prva odradila, riješili su pitanje pobjednika u Kazahstanu već do 56. minute ( Dočkal, Lafata, Krejči) te uzeli maksimalni deveti bod čemu se vjerojatno nisu nadali ni najokorjeliji optimisti u Pragu, Brnu, Ostravi...

Uzalud je cijela Europa upozoravala Nizozemce da Island više nije "vreća za napucavanje", trebao im je Gylfi Sigurdsson tu činjenicu dokazati na vlastitom primjeru. Hiddink nakon tri kola ima isto toliko bodova, "vikinzi" su skupa s Česima već dobrano odmaknuli na +6!

Iako Safet Sušić nije prije susreta htio potpisati 1:1, morao je to učiniti - nakon. Zmajevi su, doduše, relativno solidno parirali Belgiji, no Begović je gotovo poklonio gol Nainggolanu, pa pogled na ljestvicu ne izgleda nimalo dobro (dva boda, iza je samo Andora). Stolica se trese i Fatihu Terimu, Turci su u Rigi remizirali s Latvijom, iako su bili mnogo dominantnija momčad tijekom svih 90 minuta.

Wales i Izrael uz manje su se probleme (primljeni pogodak) obračunali s Ciprom, odnosno Andorom, a iz sinoćnjih utakmica valja posebno izdvojiti fantastične pogotke Sigurdssona te Kise.