PERIŠIĆ STRIJELAC

Matematičke dvojbe su otklonjene; Guardiolin Bayern i službeno je postao najdominantnija momčad u povijesti Bundeslige i prva koja je naslov osvojila u ožujku, sedam kola prije kraja.

Pobjedom protiv Herthe (3-1), 19. uzastopnom u prvenstvu, Bavarci su u Berlinu odjurili na 77 bodova i postali neuhvatljivi Borussiji koja je u rurskom derbiju remizirala sa Schalkeom.

Bayernu je ovo drugi uzastopni naslov, 24. ukupno, a treći trofej sezone nakon Uefinog superkupa i Svjetskog klupskog prvenstva.

Šampanjac je stavljen na hlađenje već u šestoj minuti, kada je domaćeg vratara Krafta prvi matirao Toni Kroos. Većinu je posla odradio Müller, koji je probio desnu stranu i pronašao ga na suprotnoj vratnici. Lopta je okrznula Alabu, a Kroos nije imao težak posao.

Hertha Berlin 1-3 Bayern Munich by makaiso246245

Ako je to bila jedna ruka na trofeju, drugu je osam minuta kasnije spustio Mario Götze. Schweinsteiger je povratnu loptu Rafinhe isprve pretvorio u “svijeću” na vrh peterca, gdje ju je Götze glavom proslijedio u mrežu.

Bayern je u tim trenucima bio gotovo nedodirljiv, s posjedom lopte koji se povremeno kretao oko 90 posto, a Herthini igrači nekoliko minuta nisu ni pipnuli loptu. Do odmora je još Müller glavom pogodio gredu.

Mario Mandžukić je u igru ušao u 54. minuti umjesto Müllera i sedam minuta kasnije uputio solidan udarac iz teškog kuta, no njegov je pokušaj ukrotio Kraft.

Herthini su igrači u ulogu partibrejkera privremeno uskočili 66. minuti, nakon što je Rafinha u kaznenom prostoru srušio Adriána Ramosa. Kolumbijac je sam realizirao jedanaesterac i time se na ljestvici strijelaca Bundeslige približio samo korak do Mandžukića.

Hertha je tako postala jedina momčad koja je u Bundesligi ove sezone Bayernu zabila barem tri pogotka.

Bayern Players Show ! by fishmedia

Nade Berlinčana da će odgoditi Bayernovo slavlje trajale su do 79. minute, kada je konačnih 3-1 postavio Ribéry. Nakon dvostrukog dodavanja s Götzeom, Francuz je prebacio vratara i fešta je mogla početi.

Nije bilo zalijevanja pivom, to je odgođeno za svibanj, kada će Bayern slaviti trofej pred svojim navijačima, pa ni Guardiola nije morao bježati u svlačionicu. Umjesto toga, zagrlio je Marija Mandžukića i time potvrdio da su nesuglasice među njima izglađene.

Ivan Perišić bio je strijelac drugog pogotka za Wolfsburg, u pobjedi protiv Werdera (3-1). Odigrao je 89, a Ivica Olić svih 90 minuta.