LA PRIMERA

VIDEO Barcelona pobijedila Atletico i ostala bez Messija, tri boda za Villarreal

S dva je gola do sva tri boda, druge ovosezonske pobjede i prve gostujuće, Villarreal doveo brazilski napadač Nilmar, strijelac u 16. i 42. minuti
Valencia's midfielder Juan Mata celebrates scoring against Hercules during a Spanish league football match at the Jose Rico Perez Stadium, on September 19, 2010 in Alicante. Valencia won 1-2. AFP PHOTO/Pedro ARMESTRE

Nogometaši Villarreala kao gosti su u regionalnom, valencijanskom derbiju pobijedili Levante 2-1 u srazu trećeg kola španjolske nogometne lige.

S dva je gola do sva tri boda, druge ovosezonske pobjede i prve gostujuće, Villarreal doveo brazilski napadač Nilmar, strijelac u 16. i 42. minuti. Za domaće je utješni pogodak postigao ekvadorski centarfor Caicedo, bivši napadač Manchester Cityja, u posljednjoj minuti utakmice.

Momčad Juana Carlosa Garrida time je dokazala da maksimirski poraz (2-0) od Dinama u prvom kolu Europa lige na njoj nije ostavio traga. Brazilski reprezentativac, koji je ove sezone već zabio tri gola, nije igrao u Maksimiru.

Do maksimalne je treće prvenstvene pobjede i prvog mjesta na ljestvici stigla Valencia. U još jednome valencijanskom okršaju sastav Unaija Emeryja pobijedio je Hercules na gostovanju 2-1.

Španjolski reprezentativni veznjaci Juan Mata i Pablo Hernandez bili su strijelci za pobjedničku momčad, dok je utješni gol za domaće, senzacionalne pobjednike nad Barcelonom prošlog vikenda na Nou Campu, zabio francuski centarfor David Trezeguet. Iskusni je Francuz u 43. minuti pogodio iz 11-erca za svoj prvi pogodak u Primeri u drugom nastupu.

Valencia je gotovo cijelo poluvrijeme izdržala s igračem manje. U 50. je minuti isključen Navarro.

Nakon četiri sezone posta nogometaši Barcelone pobjednički (2-1) se vraćaju s gostovanja kod Atletico Madrida. Ovaj put, međutim, trijumf bi mogao biti vrlo skup.

U sudačkoj nadoknadi pretposljednjeg dvoboja trećeg kola Primere pri neopreznom startu češkog braniča domaće momčadi Tomaša Ujfalušija moguće se teže ozlijedio Lionel Messi. Uz bolne je grimase i previjajući se iznesen s travnjaka. U pitanju je ozljeda desnog gležnja, koji je, nakon što su djelatnici Barcelonine liječničke službe skinuli kopačku, vidno otekao.

- Svi smo rastuženi zbog Leove ozljede. Ipak, liječnici su na prvu procjenu eliminirali mogućnost prijeloma. Ostaje nam pričekati sutrašnje preglede kako bi se ustanovila stvarna ozbiljnost ozljede - rekao je nakon utakmice trener Barcelone Josep Guardiola.

Messi je inače bio strijelac prvog gola za Barcelonu u 2-1 pobjedi Katalonaca na Vicente Calderonu. Dogodilo se to u 13. minuti. Nakon što je Raul Garcia u 25. izjednačio na 1-1, stoper Pique je pobjednički pogodak postigao u 32. minuti.

Igrač utakmice bio je mladi Atleticom golman David De Gea, koji je Barceloninim napadačima, posebice Davidu Villi, skinuo nekoliko vrlo teških udaraca.

Pri prekršaju nad Messijem u drugoj minuti sudačke nadoknade Atleticov Čeh Ujfaluši zaradio je drugi,isključujući žuti karton.

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 3. kola Primere nogometaši Seville slavili su na gostovanju kod Malage u andaluzijskom derbiju 2-1 i tako se probili do drugog mjesta na ljestvici.

Svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu. Povela je Malaga golom Rondona u 14. minuti, a Sevilla preokrenula preko Alfara u 20. i Martina Caceresa u 45.

Sevilla je tako upisala drugu ovosezonsku pobjedu, zanimljivo, drugu gostujuću. S njom je na ljestvici prestigla madridske klubove Real i Atletico, kao i Espanyol, Barcelonu i Villarreal, te sada ima dva boda manje od vodeće Valencije.

Dva tjedna pauze za Messija

Prema prvim liječničkim procjenama, argentinski je nogometaš Barcelone Lionel Messi, iščašivši gležanj lijeve noge, samo istegnuo medijalni kolateralni ligament. Takav tip ozljede obično kod većine nogometaša zahtijeva 15-dnevnu pauzu.

Mogućnost loma kosti u zglobu Barcelonini su liječnici pri preliminarnom pregledu otklonili. Ipak, za precizniju dijagnozu Messi i njegov trener Josep Guardiola morat će pričekati ponedjeljak, kada će se Argentinac podvrgnuti temeljitim snimanjima.

Potvrdi li se prva dijagnoza, Messi će propustiti domaće prvenstvene dvoboje protiv Mallorce i Sporting Gijona, te gostovanja kod Athletic Bilbaa u Primeri, odnosno kazanskog Rubina u Ligi prvaka.

Incident se dogodio u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena utakmice između Atletica i Barcelone u Madridu. Pri prodoru je na nogu 23-godišnjem napadaču nagazio 32-godišnji branič domaćih Tomaš Ujfaluši, za što je zaradio drugi, isključujući žuti karton.

Barcelona je slavila pobjedu 2-1. Messi je zabio prvi gol na utakmici u 13. minuti.