DEBI ARDE TURANA

Getty

Nogometaši Barcelone slavili su na Camp Nou protiv gradskog rivala Espanyola sa 4-1 u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja.

Barcin trener Luis Enrique izveo je vrlo jak sastav, a Espanyol bljesnuo tek na početku, točnije u 9. minuti kada je za vodstvo gostiju zabio Felipe Caicedo. No, ostatak susreta pripao je Barceloni. Lionel Messi je preokrenuo susret već do poluvremena, a najljepši trenutak susreta je njegov drugi gol za 2-1 vodstvo domaćina iz 44. minute kojeg je zabio iz slobodnog udarca. Preostala dva gola za Barçu zabili su Gerard Pique (49.) i Neymar (88.), oba na Messijeve asistencije.

Ovo je Barçi bila druga uzastopna utakmica protiv Espanyola budući su međusobno nedavno odigrali u Primeri 0-0.

Bio je ovo inače vrlo nervozni susret u kojem je sudac podijelio 12 žutih i dva crvena kartona. Oba isključenja zaslužili su igrači Espanyola, Hernan Perez u 72. i Pape Kouli Diop u 76. minuti. Ivan Rakitić zaigrao je od 68. minute kada je zamijenio debitanta Ardu Turana. Turčin je nastupio nakon što je europskom prvaku istekla FIFA-ina suspenzija koja im je onemogućavala dovođenje novih igrača. Osim Turana, prvi nastup za 'blaugranu' imao je i Aleix Vidal koji je u 67. minuti zamijenio Danija Alvesa.

Hrvatski nogometni vratar Ivan Kelava branio je za Granadu u visokom 0-4 (0-2) porazu na gostovanju kod Valencije.

Kelavu je tri puta svladao Negredo (8, 63-11m, 83-11m), od toga dva puta s bijele točke, a jednom Rodrigo (35).

Za našeg vratara ovo je bio treći nastup u dresu Granade, a sva tri je upisao u Kupu.

Uzvratni dvoboj na programu je 14. siječnja.

Barcelona vs Espanyol 4-1 All Goals 06-01-2016 HD by lubomir-mitev