BARCA LAKO S ALMERIJOM

Četiri minute prije kraja Luka Modrić je bio sam na udarcu na 17 metara, ali pucao je preko gola

Real je preživio nogometni rat za Madrid na Vicente Calderonu i sa 2:2 protiv Atletica zadržao prvo mjesto na ljestvici. Atmosfera na tribinama u najžešćem južnoameričkom stilu, borba na travnjaku još nekoliko razina naelektriziranija.

U prvom poluvremenu bio je to nogomet bez puno igre, sudar sirove snage, ono što je strateg Atletica Diego Simeone i priželjkivao. Dok su imali snage njegovi igrači su uspijevali moćnom destrukcijom zaustavljati Real da razvije igru i nakon 45 minuta imali su rezultatsku prednost. Vrijeme je išlo, Rojiblancosi su padali, što je Real na kraju i iskoristio. Koke i Gabi, momci iz Madrida, igrači koji su prošli Atleticovu nogometnu školu, nisu uspjeli srušiti gradskog rivala. Najbolji igrač na svijetu u 2013. godini, Cristiano Ronaldo, zabio je pogodak vrijedan zadržavanja prvog mjesta. Niz Reala od šest uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima je stao, ali zato ni u 28. dvoboju zaredom nije poražen. Nije uspio Atletico prekinuti dvije dugačke tradicije, posljednji put Real je na Calderonu pao 1999. godine, a Atletico je gradskog rivala oba puta u istom prvenstvu svladao još u sezoni 1950/51.

Utakmica u kojoj je praktički u svakoj minuti netko završio na travnjaku krenula je velikim veseljem za goste. Angel di Maria je ubacio, Karim Benzema pobjegao pažnji čuvara i poentirao s nekoliko metara. Mirisalo je na zaleđe, ali sve je bilo čisto.

Atletico Madrid 2-2 Real Madrid - Highlights by Goals_Arena

Sudac Carlos Delgado Ferreiro imao je nemoguć zadatak, nitko dvoboj madridskih giganta ne bi mogao odsuditi bez pogreške, igrači su stalno bili u nekakvim kontaktima. No ona koju je napravio u 10. minuti nikako mu se nije smjela dogoditi. Sergio Ramos je u kaznenom prostoru prekršajem zaustavio Diega Costu, najstroža kazna bez ikakve dvojbe. Ne i za Ferreiru koji se nije oglasio. Nije ta pogreška slomila Rojiblancose, oni su još pojačali ritam. I u 27. minuti izjednačili. Arda Turan idealno je pronašao Kokea, Fabio Coentrao je potpuno ispao, a ofenzivac Atletica pogodio. Kokevo srednje ime je Resurreccion, u prijevodu na hrvatski - uskrsnuće! Četiri minute ranije Luka Modrić je lijepo prošao po desnoj strani i idealno poslužio Cristiana Ronalda, ali je vratar Thibaut Courtois ukrotio njegov pokušaj petom.

Žestoka bitka u prvom dijelu okončana je u posljednjoj minuti. Gabi je opalio s više od 30 metara, Modrić malo zakasnio u blok, a malo zaklonjenog pogleda Diego Lopez nije uspio obraniti. Bio je to sjajan projektil, ali čuvar mreže Reala morao je bolje reagirati, jer lopta nije išla u sam kut.

Diego Costa je na startu nastavka propustio dvije lijepe prilike, u 62. odlični ubačaj Modrića za Benzemu, koji iz voleja nije uspio ugroziti Courtoisa. Potom nova drama, Diego Costa je pao nakon duela s Alvarom Arbeolom u šesnaestercu i sudac mu je pokazao žuti karton zbog simuliranja. German Burgos, Simeoneov pomoćnik, ušao je u travnjak i skoro fizički napao Ferreira koji ga je isključio. Drugi kazneni udarac nije toliko sporan, njega Ferreira nije trebao dosuditi.

Atletico je pao u ritmu, nije bilo više tolikog pritiska i Real je u 82. minuti izjednačio. Carvajal je iskoristio pogrešku Suareza i ubacio s desne strane, Gabi očistio samo do Balea, od kojeg se lopta odbila do Cristiana Ronalda. Tukao je s deset metara, neobranjivo naciljavši kut vrata za konačnih 2:2 i veliki bod momčadi Carla Ancelottija.

Barcelona rutinski riješila Almeriju

U dvoboju 26. kola španjolske Primere Barcelona je na Nou Campu pobijedila Almeriju s 4-1, te sada zaostaje samo jedan bod za vodećim Realom.

Barca igrom nije bila posebno uvjerljiva protiv Almerije, iako su poveli zarana pogocima Alexisa Sancheza (9) i Lea Messija (24), da bi žilavi gosti u 26. minuti smanjili preko Trujila. Domaćini su vodili samo s 2-1 do 83. minute kada Messi pogađa gredu, a veteran Carles Puyol odbijenu loptu provodi u mrežu za 3-1, da bi u 89. minuti Xavi dalekometnim udarcem postavio konačnih 4-1.

U drugoj večernjoj utakmici Rayo Vallecano je kod kuće slavio protiv Valencije s 1-0 pogotkom Larriveya (61). Rayo je u grčevitoj borbi za ostanak ostao pretposljednji, ali sada samo tri boda od 17. mjesta i spasa.

20 Real Betis 26 3 6 17 21 56 15

ATLETICO - REAL 2-2 (Koke 28, Gabi 45 / Benzema 2, Ronaldo 83)

KRAJ UTAKMICE!

86. minuta - Luka Modrić je propustio meč-loptu! Ostao je sam na 17 metara, opalio svom snagom, ali lopta je prohujala iznad grede.

83. minuta - Real je opasno pritisnuo i to mu se na kraju isplatilo. Domaći su napravili seriju pogrešaka u obrani, a Ronaldo to ne prašta. S 12 metara kroz šumu nogu Ronaldo je pronašao put do mreže - 2-2!

74. minuta - Najveća prilika Reala! Carvajal je centrirao s desne strane, a Ronaldo je glavom pucao milimetar od vratnice.

69. minuta - Modrić je jednim krivim dodavanjem zakuhao probleme svojoj momčadi, na kraju je Lopez izbio udarac Turana.

65. minuta - Diego Costa je dobio žuti karton zbog simuliranja, a pomoćni trener Atletica Mono Burgos je pokušao napasti suca. Simeone i društvo su ga zadržavali i nekako odvukli u svlačionicu.

62. minuta - Modrić je s desne strana na drugoj vratnici pronašao Benzemu, a Francuz je iz voleja pucao pokraj vratnice.

59. minuta - Nakon kornera najviši u skoku bio je Diego Costa, ali je lopta od travnjaka završila malo pokraj gola. puno sreće za Real...

52. minuta - Nova velika prilika domaćih! Costa se sjurio prema golu reala, ali udarac je bio malo traljav i lopta je odskakutala pokraj vratnice.

48. minuta - Diego Costa iz slobodnog udarca sa 17 metara pucao je ravno u Lopeza.

Počelo je u nastavku!

KRAJ PRVOG DIJELA

45. minuta - U posljednjim sekundama prvog dijela Atletico je poveo! Gabi je primio loptu i kada je vidio da ga Realovi igrači ne shvaćaju ozbiljno uputio je strašan udarac. Lopta je imala čudnu putanju i na kraju je završila u Lopezovoj mreži.

35. minuta - Ronaldo je opalio s 30 metara, brani Courtois.

28. minuta - Izjednačenje! Arda Turan je na rubu šesnaesterca dugo vagao realove braniča i na kraju je odlučio uposlati Kokea na desnoj strani. Veznjak Atletica je pucao iz teškog kuta, ali je uspio sjajno pogoditi 'malu mrežicu' Lopezovog gola.

23. minuta - Ronaldo je petom pokušao iznenaditi Courtoisa, ali Belgijac je odlično obranio.

11. minuta - Diego Simeone je već na samom početku na rubu živčanog sloma. Na početku je poludio na suca jer je smatrao da je Benzema bio u zaleđu, a sada je smatrao da je Ramos napravio jedanaesterac na Diegu Costi.

2. minuta - Real je poveo već na samom početku! Di Maria je s desne strane sjajno pronašao Benzemu, koji je izbjegao zaleđe i iz blizine matirao Courtoisa.

ATLETICO: Courtois; Juanfran, Godín, Miranda, Filipe Luis; Mario Suárez, Gabi; Arda Turan, Koke, Raúl García; y Diego Costa

REAL: Diego López; Arbeloa, Ramos, Pepe, Coentrao; Xabi Alonso, Modric, Di María; Bale, Ronaldo, Benzema.

21. rujan 2024 09:54