PREMIERSHIP

U derbiju 35. kola Premierlige Arsenal je na svom Emiratesu remizirao s novim engleskim nogometnim prvakom Manchester Unitedom. Završilo je 1-1...

Uoči susreta Arsenalovi su igrači prema engleskoj tradiciji formirali špalir i pljeskom odali počast "crvenim vragovima" koji su naslov osigurali još u prošlom kolu 3-0 pobjedom nad Aston Villom.

Arsenalu je ova utakmica bila posebno važna zbog borbe za Ligu prvaka, a otvorili su je sjajno. U 2. minuti već su poveli, a strijelac je bio Theo Walcott na asistenciju Tomaša Rosickog, a prethodno je kod Manchester Uniteda loptu na sredini terena izgubio bivši dugogodišnji napadač Arsenala Robin van Persie.

Valja reći da je Walcott u trenutku primanja lopte bio u zaleđu, a kasnije je pucao malo iskosa s desne strane i kroz noge savladao Davida De Geu. Pokazalo se konačnih 1-1 postavio je u 44. minuti Van Persie. Najbolji strijelac Premierlige je klubu koji je branio osam godina zabio iz jedanaesterca svoj 25. gol u sezoni, nakon što je prethodno Bacary Sagna izgubio nepotrebno loptu na svojoj polovici, a potom i faulirao nizozemskog napadača. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako je bilo prilka na obje strane.

Chelsea je na Stamford Bridgeu s 2-0 savladao Swansea, a oba su gola na susretu postignuta u završnici prvog poluvremena u razmaku od četiri minute. Mrežu velškog sastava načeo je Oscar nakon asistencije Franka Lamparda, a potom je sam Lampard realizirao jedanaesterac koji je izborio Juan Mata nakon prekršaja Leona Brittona.

Bio je to Lampardu 201. gol u dresu Chelseaja čime se približio na samo gol zaostatka najboljem klupskom strijelcu u povijesti Bobbyju Tamblingu.

Chelseaju su tri boda bila važna u borbi za prva četiri mjesta koja vode u Ligu prvaka sljedeće sezone, uoči uzvratnog polufinalnog sraza Europa lige protiv Basela, kao i dvaju derbija u Premierligi, protiv Manchester Uniteda i Tottenhama.

Remijem bez golova na stadionu Madejski u sklopu 35. kola engleskog nogometnog prvenstva Reading i Queens Park Rangers su i matematički ispali u drugi rang engleskog nogometa (Championship)...

Objema momčadima trebala je pobjeda kako bi sačuvali nade u opstanak u posljednja tri kola, ali nijedna momčad nije uspjela upisati tri boda.

Reading se tako vraća u drugu ligu nakon samo jedne sezone u Premierligi, dok je QPR unatoč brojnim skupocjenim pojačanjima napravio korak unatrag nakon dvije sezone među engleskom elitom.

Tri kola prije kraja sezone Reading i QPR imaju sedam bodova manje od 18-plasiranog Wigana, te devet manje od Aston Ville koja drži 17. mjesto, prvo u "sigurnoj zoni", s utakmicom manje.