KVALIFIKACIJE ZA EP 2012.

Marcos Pizzelli (R) of Armenia vies with Radoslav Zabavnik (L) of Slovakia during their Euro 2012 qualifying match in Yerevan on October 8, 2010. AFP PHOTO / KAREN MINOSYAN

Nogometna reprezentacija Armenije ostvarila je svoju prvu pobjedu u kvalifikacijskom ciklusu za Europsko prvenstvo 2012. godine u sklopu skupine B.

Na domaćem je travnjaku u Jerevenu pomalo iznenađujuće Armenija savladala Slovačku 3-1.

Povela je Armenija preko Jure Movsisjana u 23. minuti, da bi rezultat u egal vratio Vladimir Weiss 14 minuta kasnije. Sa 1-1 se otišlo na poluvrijeme, a u nastavku je domaćin nošen podrškom domaće publike došao do tri boda.

Gol za 2-1 u 50. minuti je postigao Gevorg Ghazarjan, a toču na "i" je minutu prije kraja postavio klupski suigrač Darija Srne i Eduarda da Silve iz Šahtara Henrikh Mkhitarjan.

Prva je to pobjeda za Armeniju nakon domaćeg poraza od Irske (1-0) i gostujućeg remija s Makedonijom (2-2).