LIGA PRVAKA

UŽIVO: Sevilla - CSKA 1-2, Chelsea - Inter 0-1

U borbi za četvrtfinale Chelsea na Stamford Bridgeu lovi prednost Intera od 2-1, a Sevilla na svom stadionu traži prolaz protiv CSKA (1-1)

Večeras nas očekuje poslastica u Ligi prvaka. Jose Mourinho se vraća na Stamford Bridge, svoju neosvojivu utvrdu, a njegov Inter će pokušati razbiti obranu Engleza, dok će Sevilla ugostiti ruski CSKA.

Inter sa San Sira ima prednost od 2-1, ali portugalski trener svjestan je kompliciranosti rezultata i na Otok dolazi sa jednom idejom – pobijediti Chelsea na njihovom terenu. Mourinho neće igrati na rezultat jer predobro poznajte Engleze koji će dati sve od sebe da postignu pogodak i prođu u četvrtfinale Lige prvaka.

Chelsea ima problema sa ozljedama te im tako neće nastupiti Ashley Cole (gležanj), Michael Essien, José Bosingwa (koljeno), Petr Čech i Henrique Hilário.

- Bit će to emotivan trenutak za sve nas jer dijelimo zajedničke uspomene na dva naslova prvaka. Sjajno su me ugostili i osjećam se kao kod kuće – rekao je Portugalac koji je najtraženija meta današnjeg susreta jednog od najjačih parova osmine finala Lige prvaka.

Sevilla ugošćuje Ruse na svom Ramón Sánchez Pizjuán i pred 45 500 vjernih navijača pokušat će proći snažni CSKA.

- Ovo je vrlo važna utakmica za Andaluziju i za Španjolsku. Imamo priliku napraviti povijesni rezultat - rekao je trener Seville Manuel Jimenez.

Tijek oba susreta pratite uživo na portalu Jutarnji.hr.

Tijek susreta:

Chelsea - Inter 0-1 (Eto'o 78)

KRAJ UTAKMICE

90+3. minuta: Inter polako plete mrežu oko obrane Chelseaja. Eto'o je pucao pored gola vratara Engleza.

87. minuta: Dider Drogba je zaradio crveni karton i Chelsea će igrati sa igračem manje. Drogba je dobio crveni zbog grubog starta nad Thiagom Mottom. Ovo je definitivno kraj svih nada za Chelsea.

78. minuta: GOOL!!! Sneijder sjajnom loptom s očima sa desne strane pronalazi Samuela Eto'oa koji desnom špicom matira vratara Turnbull za kraj svih nada Chelseaja. Lopta je odsjela u desnom kutu i Jose Mourinho će uskoro početi sa svojim izjavama kako je on najbolji trener na svijetu.

75 .minuta: Velika gužva pred vratima Julia Cesara. Drogba preskače loptu, ali Anelka ne puca po golu.

65. minuta: Diego MIlito opet u velikoj prilici, ali se spetljao i slab udarac prolazi pored gola. Jose Mourinho se u nevjerici prima za glavu.

59. minuta: Sneijder petom pronalazi Pandeva i Makedonac sam izlazi pred mladog Turnbull, ali Žirkov spašava Chelsea i ostaje 0-0.

49. minuta: Droga iz slobodnjaka puca po golu, ali Julio Cesar je lako ukrotio udarac sa 25 metara.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Ancelotti želi dobiti Mourinha i dokazati Englezima da je on najbolji trener.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta: Samuel skida loptu sa noge Lamparda. Čista prilika za veznjaka Chelseaja, ali sporo je reagirao. Samo korner za Engleze.

42. minuta: Drogba sjajno pronalazi Anelku koji skreće loptu prema golu Intera, ali Thiago Motta uspijeva izbaciti loptu i spasiti gol.

33. minuta: Pogreška obrane Chelseaja. Maicon je prošao po desnoj strani i nabacio u peterac gdje se nalazi Eto'o koji glavom puca od poda preko gola.

29. minuta: Alex sa 35 metara puca snažno, ali visoko preko gola Intera.

26. minuta: Drogba u 16-ercu puca po golu, ali Maicon uklizava u udarac napadača Chelseaja i lopta odlazi preko gola.

22. minuta: Utakmica je vrlo nervozna, ali velik je ulog u igri. Inter je malo opušteniji od Engleza.

15. minuta: Inter ima veliku priliku iz slobodnog udarca, ali na dodavanje nije stigao Diego Milito.

5. minuta: Prvi prijeti Inter, ali udarac se odbija od braniča Chelsea.

Englezi igraju u plavim dresovima, a Talijani u bijelim. I dalje traje ispipavanje snaga momčadi.

Počeo je usret na Stamford Bridgeu.

Chelsea: Turnbull, Ivanović, Alex, Terry, Žirkov, Ballack, Obi Mikel, Lampard, Anelka, Malouda, Drogba;

Inter: Cesar, Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti, Cambiasso, Sneijder, Motta, Pandev, Milito, Eto'o.

Sevilla - CSKA 1-2 (Perotti 41/ Necid 39, Honda 55)

75. minuta: Sevilla pokušava postići pogodak, no CSKA ne dozvoljava Španjolcima ništa više od blagih pokušaja.

55. minuta: GOOL!!! Japanac Keisuke Honda je iz slobodnog udarca matirao Palopa koji se slabo postavio i nije ukrotio udarac. Palopu je lopta pobjegla iz ruku točno u mrežu i Rusi vode 2-1 u gostima i ovim rezultatom idu u četvrtfinale!

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Ušao je Kanoute umjesto Diega Capela.

41. minuta: GOOL!!! Sevilla je odmah u prvom sljedećem napadu izjednačila. Perotti je dobio loptu sa desne strane i smireno sa 6-7 metara poslao loptu pored Akinfejeva za 1-1!

39. minuta: GOOL!!! Necid vara vratara Seville Palopa i sa vrha kaznenog prostora zabija za 1-0!

22. minuta: Sevilla još više napada Ruse, ali udarci prolaze pored gola.

Sevilla ima nešto više od igre, ali vodi se borba na sredini terena.

Počeo je susreta na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán.

Sevilla: Palop, Stankevičius, Dragutinović, Fazio, Navarro, Renato, Zokora, Jesus Navas, Perotti, Diego Capel, Luis Fabiano;

CSKA: Akinfejev, V. Berezuckij, A. Berezuckij, Ignjaševič, Šenikov, Aldonin, Šemberas, Krasić, Honda, Mark Gonzalez, Necid.