OSVETA ZA FINALE 1999.

UŽIVO: Lyon - Bordeaux 3-1, Bayern - Manchester United 2-1

Manchester's Wayne Rooney, right, and Nemanja Vidic celebrate scoring the opening goal during the Champions League quarterfinal first leg soccer match between FC Bayern Munich and Manchester United in Munich, southern Germany, Tuesday, March 30, 2010. (AP Photo/Kerstin Joensson)
 AP

Spektakl nad spektaklima! Tako pišu pojedini mediji pred večerašnji četvrtfinalni susret Lige prvaka između Bayerna i Manchester Uniteda na Allianz Areni.

Duhovi prošlosti se bude. Svi se i dan danas sjećaju najvećeg i najuzbudljivijeg finala Lige prvaka igranog na Camp Nou 1999. godine. Bayern je tada vodio 1-0 golom Stefan Effenberga do 89. minute, a zatim na scenu stupaju Teddy Sheringham i Ole Guunar Solskjaer koji su u samo par minuta doslovno iščupali Bavarcima pokal Lige prvaka iz ruku i poklonili Sir Alexu Fergusonu pravi poklon.

- Ne bojim se nikoga. Nikada se nisam bojao, a ni moji igrači se ne boje nikoga - kaže Louis van Gaal pred utakmicu, dok je trener Uniteda siguran u svoju momčad i prolazak hladno izjavio 'Dolazimo u Munchen po pobjedu'.

Njemački nogometni gigant nije u pravoj formi, dok 'crveni vragovi' žele već u prvom susretu na gostovanju riješiti sva pitanja oko prvog polufinalista. U drugom susretu očekuje nas bitka za Francusku na Gerlandu – Lyon protiv Bordeauxa. Lyon priprema osvetu gostima koji su prekinuli dominaciju 'lavova' u prvenstvu Francuske.

Lyon želi dokazati da su oni najjači sastav Francuske.

Prijenos četvrtfinala Lige prvaka uživo možete pratiti na portalu Jutarnji.hr.

TIJEK UTAKMICE:

Bayern - Manchester United 2-1 (Ribery 77, Olić 90+2/ Rooney 2)

KRAJ UTAKMICE

90. +2. minuta: GOOL!!! Ivica Olić zabija za Bayern. Olić vara vratara i lijevom nogom šalje Van der Sara u jednu, a loptu u drugu stranu!!!

90. minuta: Vidić kasni i Gomes puca po golu, ali Van der Sar spašava 'crvene vragove'.

83. minuta: Vidić pogađa prećku.

77. minuta: GOOL!!! Ribery je pucao iz slobodnjaka i pogodio Rooneyja i prevarila Van der Sara i mreža se trese. Bayern je izjednačio na 1-1.

72. minuta: Ivica Olić ponovno lijevom nogomet puca po golu Manchestera, ali vratar je spreman na sve.

66. minuta: Bayern pokušava izjednačiti, ali Man Utd drži konce igre u svojim nogama.

56. minuta: Altintop testira Nizozemca, a na drugoj strani Rooney pokušava dodati Parku, ali odmah kontra na drugoj strani i Van Bommel puca u Van der Sara.

51. minuta: Muller puca po golu i pogađa Vidića koji skreće loptu prema golu, ali Nizozemac brani.

46. minuta: Krenulo je drugih 45 minuta. Odmah Bavarci kreću agresivno i Ribery probija lijevu stranu i dodaje Oliću koji iz prve puca po golu, ali vratar Van der Sar brani.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39. minuta: Rooney promašuje čisti zicer. Butt fantastično reagira. Bio je oči u oči sa napadačem Engleza i skinuo je zicer.

33. minuta: Pranjić sa nekih 30-ak metara testira Van der Sara.

28. minuta: Altintop puca po golu, ali lopta prolazi pored gola. Olić je bio na lopti, ali je bio prekratak.

17. minuta: Nani Fletcher je dodao do Nanija koji je lagano pucao prema kutu Buttova gola, ali lopta polako prolazi pored same vratnice.

2. minuta: GOOL!!! Sa desne strane je nabačena lopta od strane Nanija u peterac i Wayne Rooney neometan zabija nogom pored nemoćnog Butta. Rooney je tako postao najbolji strijelac od aktivnih igrača u Ligi prvaka. Englezu je to 5. gol.

1. minuta: Počeo je susret na Allianz Areni.

BAYERN: Butt - Lahm, Van Buyten, Badstuber, Contento - Ribery, Van Bommel, Demichelis, Müller - Paranjić, Olić. Trener: Louis van Gaal

MANCHESTER UNITED: Van der Sar - Neville, Evans, Vidić, Evra - Fletcher, Scholes - Park, Carrick, Nani - Rooney. Trener: Alex Ferguson

BITKA ZA FRANCUSKU

Lyon - Bordeaux 3-1 (Lisandro 10, 77-pen, Bastos 32/ Chamakh 14)

77. minuta: GOOL!!! Lisandro iz jedanaesterca zabija za 3-1. Chalme je igrao rukom u kaznenom prostoru.

46. minuta: Krenulo je drugih 45 minuta.

32. minuta: GOOL!!! Bastos matira Carrassa za 2-1 vodstvo domaćina.

14. minuta: GOOL!!! Chamakh glavom zabija sa 5 metara za izjednačenje 1-1. Sjajno je izbacio iz igre braniča Toulalan koji je nabacio Chamakhu na glavu kojem nije bilo teško zatresti mrežu.

10. minuta: GOOL!!! Nakon velike pogreške obrane Bordeauxa Lisandro zabija za 1-0 Lyona.

1. minuta: Počeo je susret na Gerlandu.

LYON: LLoris - Cissokho, Bodmer, Chris, Reveillere, Bastos, Makoun, Pjanić, Toulalan , Delgado - Lisandro. Trener: Claude Puel.

BORDEAUX: Carrasso, Chalme, Tremoulinas, Sane - Fernando, Plašil, Gouffran, Gourcuff, Wendel - Chamakh. Trener: Laurent Blanc.

21. rujan 2024 07:17