NAPETE ZAVRŠNICE

Tottenham do pobjede bez Hrvata, 'svrake' slavile u gostima

Everton's Marouane Fellaini, second right, vies for the ball against Newcastle's Cheik Tiote during their English Premier League soccer match at Goodison Park, Liverpool, England, Saturday Sept. 18, 2010. (AP Photo/Tim Hales) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS **
 AP

Nogometaši Tottenhama upisali su drugu ovosezonsku pobjedu u sklopu 5. kola Premiershipa, savladavši na svom White Hart Laneu Wolverhampton 3-1.

Bila je to utakmica u kojoj nije nastupio niti jedan od četiri hrvatska reprezentativca u redovima Spursa, pa su tako Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa susret odgledali s klupe, dok Luka Modrić i Vedran Ćorluka nisu konkurirali za sastav.

Poveo je Wolverhampton u 45. minuti dvoboja golom Stevena Fletchera, koji je zabio iz blizine na sjajnu asistenciju Kevina Foleyja. Zanimljivo, bio je to do tog trenutka prvi udarac "Wolvesa" u okvir gola.

U nastavku je Tottenham s(p)retno došao do potpunog preokreta. Prvo je Rafael van der Vaart zabio svoj premierligaški prvijenac u 77. minuti iz jedanaesterca, kojeg je prethodno izborio Alan Hutton nakon prekršaja Stephena Warda, a potom je Roman Pavljučenko zabio za 2-1 nakon što mu se prethodno lopta odbila na nogu poslije udarca Aarona Lennona. Točku na i postavio je Hutton u sudačkoj nadoknadi.

Pokazao se tako 25-godišnji desni bek Spursa ključnim u njihovom preokretu, a uveo ga je Harry Redknapp na poluvremenu umjesto Younesa Kaboula.

U ostalim utakmicama Blackburn i Fulham podijelili su bodove na Ewood Parku odigravši 1-1, a istim su rezultatom remizirali i Aston Villa i Bolton na Villa Parku. Nikola Kalinić je za svoje Blackburn Roverse igrao do 65. minute, dok Ivan Klasnić nije ulazio u igru kod Boltona.

Prvu gostujuću pobjedu sezone koja mu je donijela skok do petog mjesta na ljestvici ostvario je Newcastle kod Evertona (1-0) premijernim golom francuskog reprezentativca Hatema Ben Arfe iz 45. minute, dok je West Bromwich kod kuće pobijedio Birmingham 3-1 golovima Petera Odemwingieja i Jonasa Olssona, te autogolom Scotta Danna.

Premiership, 5. kolo:

Aston Villa – Bolton 1-1 (Young 13 / Davies 35)

Blackburn – Fulham 1-1 (Samba 30 / Dempsey 56)

Everton – Newcastle 0-1 (Ben Arfa 45)

Tottenham – Wolverhampton 3-1 (Van der Vaart 77, Pavljučenko 87, Hutton 90+1 /Fletcher 45)

West Bromwich Albion – Birmingham 3-1 (Dann 51-1g, Odemwingie 59, Olsson 69 / Jerome 15)

Stoke City – West Ham 1-1 (Jones 48 / Parker 32)