USPJEŠAN DEBI MANCINIJA

Sterilni Spursi izvukli bod na Craven Cottageu

Pitanje je hoće li nakon još jedne utakmice bez pobjede Ancelotti ostati pri svojoj najavi da neće dovesti ni jednog igrača tijekom siječanjskog prijelaznog roka
 Reuters

Štefanjsko, Stjepanovo ili kako se to u Engleskoj zove “Boxing day” kolo započelo je siromašnim utakmicama s malim brojem pogodaka. Od prvih šest momčadi koje su istrčale na teren jedino su igrači West Hama tresli suparničke mreže.

Chelsea je na jednoj pobjedi iz posljednjih pet prvenstvenih utakmica, ali je i dalje na prvom mjestu. Štoviše, barem na 24 sata, povećao je prednost na pet bodova razlike jer Manchester United (protiv Hulla) te Arsenal i Aston Villa (međusobni dvoboj) igraju tek u nedjelju.

Birmingham ne zna za poraz

Ove subote problem Chelseaja bio je što nisu mogli postići pogodak u gostima kod Birminghama koji je već deset utakmica neporažen. Prvo poluvrijeme Ancelotti je priliku pružio Sturridgeu, ali ga je već na poluvremenu zamijenio Kalouom.

Afrikanci su obećali pobjedu za rastanak prije odlaska na Afričko prvenstvo, ali nisu uspjeli, a Ancelotti će se vjerojatno zamisliti zbog posljednje izjave da neće nikoga kupovati u siječanjskom prijelaznom roku. Ancelotti će po pitanju siječanjskih planova vjerojatno postati pametniji u ponedjeljak, kada dočekuje Fulham bez Drogbe, Essiena, Kaloua i Mikela, ali s povratnikom Anelkom. Neplanirano je ostao i bez Maloude koji je isključen potkraj utakmice na St. Andrewsu.

Vratari Heurelho Gomes i Mark Schwarzer bili su najistaknutiji pojedinci dvoboja na Craven Cottegeu. Nogomet, posebno onaj koji je prikazao Tottenham bio je više-manje uspavljujući pa je zato najbolji pojedinac na terenu bio njihov vratar.

Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu, a Niku Kranjčara je u 71. minuti zamijenio Luka Modrić koji se oporavio od ozljede gležnja.

Što će biti s Ferdinandom?

Portsmouth je ostao prikovan za dno ljestvice. Momčad za koju je ove sezone dosuđeno najviše jedanaesteraca (sedam) povela je protiv momčadi koja ih je najviše skrivila (također sedam) pogotkom Alessandra Diamantija s - pogođate - bijele točke!

Iz engleskog nogometa još i vijest da je Alex Ferguson sve zabrinutiji za sudbinu ozlijeđenog Rija Ferdinanda i još ne zna kada bi se mogao vratiti na teren.

Debitantska pobjeda Roberta Mancinija

Nogometaši Cityja na City of Manchester stadionu pobijedili su imenjaka iz Stokea 2-0 u subotnjem srazu 19. kola Premier lige.

Strijelci za pobjedu domaće momčadi bili su Martin Petrov u 28. i Carlos Tevez u 45. minuti. Odlični je Argentinac pogodio visokim udarcem nogom iz pada na asistenciju glavom Garetha Barryja za svoj peti gol u posljednjih pet dvoboja. Ukupno je ove sezone na brojci od sedam premierligaških golova.

Bugarin je doveo domaći sastav u vodstvo na asistenciju Robinha.

Novi trener Cityja, Talijan Roberto Mancini, tako je pobjedom počeo epizodu na klupi premierligaškog kluba.

Nakon prvih dvaju subotnjih remija (Birmingham – Chelsea i Fulham – Tottenham), obaju bez golova, još su tri dvoboja 19. kola završila bez pobjednika, sva tri rezultatom 1-1.

Ivan Klasnić odigrao je do 67. minute u dvoboju njegova Boltona i domaćeg Burnleyja, dok je Nikola Kalinić prosjedio na klupi gostovanje Blackburna kod Wigana.

Liverpool slomio otpor Wolverhamptona

Tek nakon drugoga, isključujućeg žutog kartona Stephenu Wardu u 53. minuti utakmice 19. kola Premiershipa, nogometaši Liverpoola na Anfield Roadu izborili su 2-0 pobjedu nad Wolverhamptonom.

Steven Gerrard u 62. je minuti zabio glavom na ubacivanje Emiliana Insue s lijeve strane za vodstvo Benitezove momčadi. Bio je to peti Gerrardov pogodak ove sezone.

Samo osam minuta kasnije Yossi Benayoun nakon prodora u 16-erac lijevom je nogom s desne strane zabio pod gredu gostujućeg vratara Hahnemanna. Lopta se pritom odbila od jednoga gostujućeg braniča.