SAN ZA GOSTE

Španjolsko prvenstvo otvoreno pobjedama gostiju

Athletic je slavio u kod Herculesa 1-0, Valencija kod Malage 3-1, a Sevilla kod Levantea 4-1. Obećavajuć start u svakom slučaju
Valencia's Joaquin Sanchez Rodriguez, center, reacts after scoring against Malaga during their Spanish La Liga soccer match at the Rosaleda stadium in Malaga, Spain, on Saturday, Aug. 28, 2010. (AP Photo/Sergio Torres)
 AP

Favoriti su sa stopostotnim učinkom apsolvirali prvi dan novoga španjolskoga nogometnog prvenstva u prvim trima utakmicama prvog kola Primere, i to na gostovanjima.

Novu sezonu ligaškog nogometa u Španjolskoj dvobojem u Alicanteu otvorili su novi prvoligaš Hercules i Athletic iz Bilbaa. Gosti su slavili 1-0 pobjedu pogotkom španjolskoga reprezentativnog centarfora Fernanda Llorentea u 46. minuti.

Valencia je kod Malage pobijedila 3-1, a dva je ključna gola, za 2-1 i 3-1, unutar samo četiri minute (od 70. do 74. minute), za goste zabio desnokrilni napadač Joaquin.

Najuvjerljiviji gosti u subotu su bili nogometaši Seville, koji su 4-1 slavili na gostovanju kod još jednoga novog prvoligaša, Levantea iz Valencije. Dva je gola za Andalužane zabio 26-godišnji francuski lijevi bočni branič Abdoulay Konko, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali španjolski reprezentativni napadač Alvaro Negredo i brazilski veznjak Renato.

Primera, 1. kolo:

Levante – Sevilla 1-4 (Ruben Suarez 10-11m / Konko 12, 62, Negredo 28-11m, Renato 87)

Malaga – Valencia 1-3 (Sebas Fernandez 44 / Aduriz 9, Joaquin 70, 74)

Hercules – Athletic 0-1 (Llorente 46)

21. rujan 2024 16:56