NOVI PORAZ KOLNA

Soldo: Nisam čuo negodovanja navijača

Nogometaši Kölna pretrpjeli su 3-0 domaći poraz od Herthe u utakmici 29. kola njemačke Bundeslige. Trener Zvonimir Soldo suočio se pritom sa novim negodovanjima navijača kluba kojeg vodi.

Uzvici protiv njega posebno su bili glasni u 62. minuti utakmice kada je hrvatski stručnjak iz igre povukao prvu zvijezdu kluba Lukasa Podolskog. Nezadovoljno mnoštvo zatražilo je s tribina njegovu ostavku.

Ipak, Soldina je pozicija u ovome trenutku čvrsta, unatoč 13. mjestu ljestvice.

- Pitanje trenera ne postoji - tvrdi sportski direktor kluba Michael Meier.

Sam Soldo tvrdi da nije čuo negodovanje mase, te da je Podolski zamijenjen na vlastiti zahtjev.

- Iz igre sam ga izvukao zato jer je sam to tražio, a uzvike protiv sebe nisam čuo. Što se utakmice tiče, prvih dvadesetak minuta još smo i odigrali organizirano, a onda smo primili nepotreban gol. Utakmica je završena nakon što nam je isključen igrač - veli Soldo.

Köln je dvoboj završio s dvojicom igrača manje na terenu. Mohamad je u 73. minuti dobio izravni crveni karton, a Tošić u 87. drugi žuti. Golove za Herthu postigli su Rafael (25., 45.) i Cicero (75.).

17. rujan 2024 01:56