POBJEDA BAYERA

Soldin Köln iznenadio prvake u gostima

Da su se počeli buditi iz golgeterske krize i rezultatskih neuspjeha, dokazali su Kölnovi nogometaši gostujućom pobjedom kod aktualnih prvaka Bundeslige.

Do utakmice 19. kola njemačkog prvenstva momčad koju s klupe vodi Zvonimir Soldo pogodila je suparničku mrežu tek dvanaest puta, od čega su dva pogotka zabili dortmundskoj Borussiji u utakmici koja je prethodila ovom susretu.

Bez prve napadačke opcije ( Podolskog udaljila leđa, Novakoviča gripa), te bez Manasseha Ishiakua, Soldo je u utakmicu startao s poprilično šarolikim sastavom, a on mu je sve vratio 3-2 pobjedom, trećom gostujućom i petom ovosezonskom.

Kod prvaka je Köln vodio tri puta, a posljednje vodstvo domaći nogometaši više nisu uspjeli dostići. Kevin Pezzoni pogodio je u sedmoj minuti za Köln, a Christian Gentner poravnao u 22., te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Njemački mediji prije utakmice najavili su da će Sebastian Freis i Adil Chihi imati priliku uvjeriti Soldu u svoju kvalitetu u odsustvu Podolskog i Novakoviča, a upravo je spomenuti dvojac i bio precizan u nastavku igre. Freis je pogodio u 57., a Marokanac na Freisovu asistenciju u 74. za pobjedu, nakon što je na 2-2 izjednačio Ricardo Costa.

BiH reprezentativci Edin Džeko i Zvjezdan Misimović odigrali su cijeli susret za poraženog domaćina čiji negativan niz i dalje traje. Bila im je ovo sedma uzastopna bundesligaška utakmica bez pobjede.

Bayer deklasirao Hoffenheim i vratio se na vrh

Nogometaši Bayera iz Leverkusena i dalje blistaju u Bundesligi. Ponovno su dopustili Bayernu da samo preko noći bude na vrhu, na koji su se vratili uvjerljivom pobjedom kod Hoffenheima (3-0).

Momčad Juppa Heynckesa ove sezone tako i dalje nema nijedan jedini poraz, što je podatak kakvim se u pet najjačih europskih liga može pohvaliti još samo europski prvak Barcelona.

Do 11. trijumfa u prvenstvu Bayer je ponovno došao na krilima sjajnog 20-godišnjeg veznjaka Tonija Kroosa koji je najprije u 11. minuti asistirao Samiju Hyypiji za 1-0, potom u 51. minuti sam poslao loptu u mrežu Time Hildebranda, da bi odličnu večer zaključio novom asistencijom, ovaj put Tranquillu Barnetti u 71. minuti.

Hrvatski reprezentativni branič Josip Šimunić igrao je za Hoffenheim cijelu utakmicu, zaradivši žuti karton. Budući da mu je to peti ove sezone, propustit će gostovanje kod Schalkea u sljedećem kolu. Svih su 90 minuta u domaćem sastavu odradili i bosansko-hercegovački reprezentativci Vedad Ibišević i Sejad Salihović koji je također dobio žuti karton.