VRIJEDNA POBJEDA

Sivonjić i Živko za tri boda Intera protiv Slavena

Zapresic, 230410.Na stadionu u Zapresicu odigrana je utakmica Prve HNL izmedju Intera i Slaven Belupa.Na slici: Guillermo Alejandro Suarez (21) i Elvis Kokalovic (4)Foto: Neja Markicevic / CROPIX
 Neja Markicevic / CROPIX

U drugoj večerašnjoj utakmici Inter je na domaćem terenu došao do pobjede nad Slaven Belupom 2:0, i tako se približio svojem cilju, tj. ostanku u ligi. Prvo poluvrijeme, kada su domaćini u pitanju, nije bilo vrijedno spomena ali zato se u nastavku pokazali da im je ostanak u ligi od velike važnosti.

Već u samom startu gosti su u potpunosti diktirali igrom i pogodak je visio u zraku, a najbliže njemu bili su u 19. minuti kada su zatresli i gredu. Inter je do željenog vodstva došao u 60. minuti kada jednu dugu loptu u šesnaestercu prihvatio Bosec, s leđa ga ruše obrambeni igrači Slavena, sudac Strahonja pokazao je na bijelu točku, a s nje je precizan bio Ilija Sivonjić.

U 86. minuti Živko je loptu povukao po lijevoj strani, proslijedio za Sivonjića koji se potom sjurio u kazneni prostor ali njegov udarac brani Peli. Srećom po 'žute' na pravom mjestu našao se Živko koji je akciju pratio do kraja i tako riješio pitanje pobjednika.

Inter se s nova tri boda odmaknuo od kritične zone, ali i dalje nije siguran kada je u pitanju ispadanje, dok se s druge strane Slaven Belupo vrlo vjerojatno oprostio od Europe.

INTER - SLAVEN BELUPO 2-0 (0-0)

Sudac: Strahonja (Zagreb) 6. Strijelci: 1-0 Sivonjić (59 - 11m, Bosec), 2-0 Živko (86)

Žuti kartoni: Gulić, Yankep (Inter); Posavec, Rogulj, Kokalović, Jakšinić (SB). Igrač utakmice: Tomislav Bosec. Stadion: ŠRC Zaprešić. Gledatelja: 500

INTER: Delač 6.5, Ceraj 6.5, Barišić 6, Labudović 6, Balić 6.5 (od 69. Živko 6), Gulić 6, Yankep 6.5 (od 65. T. Šarić 6), Jonjić 6.5, Bosec 7, Suarez 6 (od 65. Palić 6), Sivonjić 6

S. BELUPO: Pelin 6, Poldrugač 6, Kokalović 6, Rogulj 5, Čaval 6.5, Šafarić 6 (od 77. Jakšinić -), Nynkeu 6 (od 67. Poredski -), Posavec 6, Mujanović 6, Delić 6.5 (od 64. Geng), Jurić 5

18. rujan 2024 11:42