LE CHAMPIONNAT

Runjin Lens poražen od Marseille na Veldoromeu

Olympique Marseille's Argentinian midfielder Lucho Gonzalez celebrates after scoring against A.C Milan during their UEFA Champions League group stage football match on November 25, 2009 at San Siro stadium in Milan. AFP PHOTO / Giuseppe Cacace

Odigrane su dvije od tri utakmice nedjeljnog programa 31. kola francuskog nogometnog prvenstva. Marseille je na Veldoromeu savladao Lens Vedrana Runje s minimalnih 1-0, dok su Boulogne i Toulouse remizirali 1-1.

Jedini gol za tri vrijedna boda Marseilleu zabio je Brandao u 22. minuti udarcem glavom nakon kornera koji je izveo Lucho Gonzalez.

U 75. minuti izravan crveni karton je zbog grubog strata kod Marseillea zaradio Stephane Mbia i Lens je do kraja igrao s igračem više, ali nije uspio kapitalizirati brojčanu nadmoć.

Runje je na vratima Lensa standarno branio cijelu utakmicu.

Nogometaši Auxerrea propustili su priliku u posljednjoj utakmici 31. kola Le Championnata zasjesti na vrh prvenstvene ljestvice budući su na domaćem travnjaku remizirali s PSG-om 1-1. Auxerreu je skok na prvo mjesto na ljestvici nosila pobjeda nad pariškim klubom, a na dobrom su putu bili već u 11. minuti kada je Daniel George Niculae zatresao mrežu za vodstvo 1-0.

Međutim, vodstvo domaćih nije dugo trajalo, pa je tako već pet minuta kasnije Younousse Sankhare zabio za izjednačenje i kasnije se pokazalo konačan rezultat utakmice.

Auxerre sada drži treće mjesto na ljestvici s 57 bodova, jednako koliko imaju i vodeći Lyon i drugoplasirani Montpellier, ali s lošijom gol razlikom. Aktualni prvak Bordeaux je na četvrtom mjestu s 56 bodova, ali i dvije utakmice manje.