JUNAK VUČINIĆ

Roma slomila Fiorentinu i prestigla Milan

Fiorentina je bila opasniji sudionik ovoga dvoboja, međutim, izgubila je (0-1) i time je nevjerojatan niz od osam pobjeda Rome nastavljen, što je nagrađeno drugim mjestom
AS Roma's players celebrate after Serbia Montenegro forward Mirko Vucinic scored during their AS Roma vs Udinese first leg of Coppa Italia semifinal football match at Olympic stadium in Rome, on February 04, 2010. AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI
 AFP

Pogotkom Mirka Vučinića iz 82. minute nogometaši Rome svladali su na Artemio Franchi stadionu domaću Fiorentinu u posljednjoj utakmici 23. kola talijanskog prvenstva.

Loptu je crnogorskom napadaču nakon udarca iz kuta glavom proslijedio Daniele De Rossi za pobjedu "vučice" i preuzimanje drugog mjesta ljestvice Serije A. Roma je trenutačno na osam bodova minusa od vodećeg Intera, te ima dva boda viška ispred Milana. Obje momčadi sa San Sira odigrale su susret manje od rimskoga kluba.

Fiorentina je bila opasniji sudionik ovoga dvoboja, međutim, nakon isteka 90 minuta postala je tek posljednja momčad u nizu Romine nepobjedivosti.

Roma je u Firenzi produljila svoj aktualni niz pobjeda na brojku osam (dvije kup-utakmice, šest prvenstvenih), a niz utakmica u kojima nisu doživjeli poraz bez obzira na natjecanje na impresivnih 19.