OBNOVLJENA OZLJEDA

Redknapp strahuje za Modrićev gležanj, boji se loma!

Hrvatski nogometaši sjajno su krenuli u četvrto kolo Premiershipa. Luka Modrić zabio je pogodak u 27. minuti za vodstvo Tottenhama
Blackburn Rovers' Croatian forward Nikola Kalinic celebrates after opening the scoring during his team's English Premier League football match against Manchester City at The City of Manchester stadium in Manchester, northwest England, on September 11, 2010. AFP PHOTO/ANDREW YATESFOR EDITORIAL USE Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo
 AFP

Dvojica hrvatskih nogometaša upisali su se u listu strijelaca u 4. kolu Premiershipa. To su veznjak Tottenhama Luka Modrić i napadač Blackburna Nikola Kalinić.

Ipak, golovi naših igrača njihovim momčadima nisu donijeli pobjede, pa je tako Tottenham remizirao na gostovanju kod West Bromwich Albiona 1-1, dok je Blackburn s istovjetnim rezultatom oteo bod favoriziranom Manchester Cityju na Gradskom stadionu.

Kalinić (odigrao svih 90 minuta) je zabio za vodstvo Roversa u 25. minuti. Pucao je ljevicom van ruba kaznenog prostora i postigao svoj drugi ovosezonski premierligaški gol, nakon što je zabio Evertonu u otvarajućem kolu. Postignutim je golom izjednačio svoj premierligaški učinak iz prošle sezone.

City je do izjednačenja došao u 56. minuti preko veterana Patricka Vieire, koji je izjednačio nakon asistencije Carlosa Teveza iz neposredne blizine.

U gostujućem remiju Tottenhama kod West Bromwich Albiona sudjelovala su trojica hrvatskih igrača, Luka Modrić, Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar. Modrić je zabio svoj prvi ovosezonski premierligaški gol u 27. minuti lijepim prizemnim udarcem desnicom s nekih 11 metara nakon odbijene lopte, ali se neposredno nakon toga ozlijedio (dobio udarac u gležanj) i napustio je travnjak na štakama. Zamijenio ga je Kranjčar u 32. minuti. Ćorluka je, pak, odigrao svih 90 minuta.

Chelsea je nastavio sa stopostotnim učinkom, pa je tako do četvrte pobjede u isto toliko susreta došao na gostovanju kod West Hama s 3-1. Dva gola zabio je Michael Essien, a jedan Salomon Kalou, dok je savršenu gol-razliku "bluesa" u novoj sezoni (do tog trenutka 17-0) pokvario Scott Parker utješnim pogotkomu 85. minuti.

Arsenal se na Emiratesu lako obračunao s Boltonom usprkos brojnim izostancima ( Van Persie, Bendtner, Nasri...), te je slavio 4-1 pobjedu. Prvijenac u dresu "topnika" zabio je Laurent Koscielny, a po jedan su dodali Marouane Chamakh, Alex Song i Carlos Vela u utakmici koju je Bolton okončao s deset igrača nakon isključenja Garyja Cahilla iz 64. minute. Ivan Klasnić nije ulazio u igru za poraženi sastav.

Od ostalih susreta spomenimo još 2-0 pobjedu novog prvoligaša Blackpoola na gostovanju kod Newcastlea na St. James Parku. Došao je do nje Blackpool golovima Charlkiea Adama iz penala, te DJ Campbella u posljednjim trenucima susreta. Ukupno je dosad Blackpool skupio čak sedam bodova, te trenutno drži visoko četvrto mjesto na ljestvici.

'Ozljeda ne izgleda dobro'

Menadžer Tottenhama Harry Redknapp priznao je da strahuje kako je ozljeda hrvatskog reprezentativca Luke Modrića teška. Više će pokazati večerašnje snimanje gležnja.

- Lukina ozljeda ne izgleda dobro. Prošle je godine slomio kost u nozi, sada je ponovno dobio jak udarac u gotovo isto mjesto. Večeras ide na snimanje, ali ne izgleda dobro - rekao je Redknapp engleskim novinarima, priznavši da se boji da je u pitanju novi lom.

Hrvatski reprezentativni veznjak postigao je vodeći pogodak u 27. minuti današnje utakmice 4. kola Premiershipa protiv West Bromwicha. No, samo pet minuta kasnije je šepajući morao napustiti travnjak, a ostatak utakmice, koja je okončana rezultatom 1-1, odgledao je na štakama.

- Modrić nam je toliko važan igrač i nakon što smo na duže vrijeme ostali bez Michaela Dawsona i Jermaina Defoea, možemo se samo nadati da će Luka biti dobro - dodao je zabrinuti Redknapp.