DRAMA U PULI

PREOKRET LOKOMOTIVE Lokosi slavili u Puli i ostali na vrhu HNL-a

Goran Sebelic / CROPIX

Nogometaši Lokomotive zadržali su stopostotni učinak u Prvoj HNL i nakon 4. kola zahvaljujući 2-1 pobjedi protiv Istre 1961 u Puli. Domaći su poveli golom Križmana (65), a u samoj završnici su Mišić (87) i Pjaca (89) preokrenuli rezultat i zadržali Lokomotivu na vrhu ljestvice.

Lokomotiva ima 12 bodova, dva više od Hajduka i Dinama, dok je Istra 1961 peta s četiri boda.

Od prve minute Istra 1961 krenula je na gostujuća vrata po prvu domaću pobjedu u prvenstvu pa Križman sjajno gura Brazilca De Oliveiru u prodor ali ispred Radonjića na pet metara otklanja Mesarić. Pokušao je potom Miličević iz slobodnog udarca, te Blagojević neprecizno s udaljenosti, baš kao i Mišić na drugoj strani što je označilo prestanak dominacije Puljana.

Lokomotiva je smireno primirila pulsku igru, kroz dva bloka onemogućila prigode domaćina, a onda brzim i konkretnim akcijama došla do tri sjajne prigode kojima je mogla usmjeriti susret i već u prvom poluvremenu osigurati stopostotni učinak i vodeće mjesto na ljestvici.

I nastavak je počeo na gostujućoj polovici pa Mesarić ubrzo treba u blok Križmanu, a Blagojević je ponovno neprecizan s udaljenosti. Krenuli su Puljani presingom pritiskati pa u 51. minuti Miličević iskosa pogađa vanjski dio mreže, a ubrzo i Križman nakon neuspjelog ispucavanja Mesarića glavom ne uspijeva pronaći cilj. Nedostajalo je u pulskoj igri, kao i u prvom dijelu, razigravač, iako je bilo evidentno da puno lakše dolaze pred gostujuća vrata.

Međutim, to nije zaustavilo Puljane koji u 64. minuti oplođuju nadmoć. Gostujuća obrana slabo je reagirala, a Miličević se snašao i primio loptu. Njegov udarac Picak brani, ali odbijanac Križman mirno plasira u mrežu – 1:0.

Lokomotiva je, pak, u samoj završnici utakmice stigla do preokreta. Strijelac izjednačujućeg pogotka u 86. minuti bio je Petar Mišić. No, Lokosi nisu samo ovdje stali. Do samoga kraja utakmice, brzi kontranapad mladih Lokosa vratio je goste na vrh ljestvice. Mišić je asistirao, a Pjaca pogodio za konačnih rezultat utakmice.

Pogotku za pobjedu prethodila je incidentna situacija na klupi domaćina, a nakon koje je isključen Igor Pamić. Naime, Istrani su se žalili na izjednačujući pogodak Mišića, s obzirom na to da je on stigao dok je igrač Istre Franjić ležao na travnjaku. No, prema pravilima, to je bila čista situacija. Uostalom, na igračima Lokomotive je bilo da odluče hoće li prekinuti ili nastaviti obećavajuću akciju kod 0-1 u 87. minuti, a nakon sumnjivog pada Franjića...

Dva isključenja stigla su u sudačkoj nadoknadi zbog međusobnog naguravanja Mesarića i Franjića. Kako bilo, Lokomotiva je jedina stopostotna momčad HNL-a, ali prava iskušenja tek slijede. Raspored im donosi Hajduk u Kranjčevićevoj pa Dinamo na Maksimiru...