DUDU NAPOKON ZAIGRAO

Poraz Arsenala u Blackburnu, Hull u drugoj ligi

Reuters

Arsenalovi nogometaši poraženi su 2-1 u utakmici 37. kola engleskog nogometnog prvenstva na gostovanju kod Blackburna. Propustili su tako kolo prije kraja Premiershipa osigurati direktan ulazak u Ligu prvaka sljedeće sezone.

"Topnici" su imali prednost već u 13. minuti utakmice nakon što je loptu glavom u mrežu Paula Robinsona poslao Robin van Persie. Bio je to njegov deseti gol u devetoj utakmici protiv Roversa, a ukupno osmi ove sezone.

Ipak, domaćin ovog ogleda bio je konkretniji u svojim prilikama, pa je tako David Dunn iz blizine iskoristio loptu koja je kroz šumu nogu prošla cijeli peterac, da bi konačnih 2-1 glavom iz blizine postavio Christopher Samba u 68. minuti.

Nikola Kalinić zbog ozljede nije konkurirao za Blackburn, a Eduardo da Silva odigrao je posljednjih petnaestak minuta utakmice u dresu poražene momčadi.

Nakon dvije sezone u premierligaškom društvu Hull City sljedeće će sezone nastupati u Championshipu.

Remi 2-2 protiv Wigana označio je pokušaj novog uzleta sljedeće sezone. Konačan rezultat u trećoj minuti sudačke nadoknade utakmice na spektakularan je način postigao Steve Gohouri. Primio je Bjelokošćanin u petercu loptu prsima i odmah ju udarcem preko glave smjestio u mrežu Hulla koji je do tog trenutka još uvijek imao izgleda za ostanak u engleskoj Premier ligi.

Posljednje kolo engleskog prvenstva tako će biti lišeno neizvjesnosti, barem kada su u pitanju borbe za ostanak. Prije Hulla "kartu" za Championship rezervirali su Portsmouth i Burnley.