REPKA USPJEŠNA

Pobjeda s pola gasa za zahvalu Slavoniji

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je i drugu pobjedu u mini prijateljskom ciklusu svladavši Wales 2-0
Osijek,230510.Stadion Gradski vrt.Prijateljska utakmice Hrvatska - Wales. Na slici: Nikica Jelavic, Morgan Craig (5).Foto: Igor Sambolec / CROPIX
 Igor Sambolec / CROPIX

OSIJEK - Ako je Bilićeva klagenfurtska ekspedicija bila “momčad za jednu utakmicu”, utakmica s Walesom bila je prilika da se isproba ono najbolje što Hrvatska u ovom trenutku ima na raspolaganju. Pojačani za “mladiće” Rakitića i Lovrena koje su bili iznajmljeni Draženu Ladiću “kockasti” su igrali u sastavu koji bismo, uz tri-četiri korekcije, nazvali najjačim mogućim.

Poništen gol Walesa

S obzirom na to da je Wales u Slavoniju stigao prepolovljen, bez čak 15 igrača, očekivala se dominacija i lekcija kvalitetom ipak nedoraslih gostiju. Međutim, velške rezerve, osim razumljive defenzivne čvrstoće, pokazale su u prvih pola sata da mogu biti nezgodne u protunapadima. Propusnost po desnoj strani hrvatske obrane koristio je vižljasti Earnshaw, ali osim opravdano poništenog gola nije bilo konkretnog ofenzivnog učinka gostiju. vezni red Bilić Boysa, poglavito Rakitić i Modrić, davao je ritam igri, diktirao tempo, ali konkretnijih prilika nije bilo previše.

Rakitić potvrđuje formu

Dojam solidnog prvog poluvremena popravio je Ivan Rakitić majstorskim golom na isteku 45. minute. Prvo je oduzeo loptu na sredini terena, upotrijebio Nikicu jelavića kao mantinelu i plasiranim udarcem s dvadesetak metara uhvatio na spavanju velškog vratara. Tim je potezom, ali i cjelokupnim dojmom koji je ostavio na poziciji zadnjeg veznog igrača, Rakitić dokazao da spada u red onih hrvatskih nogometaša zbog čije nam proljetne forme još teže pada južnoafričko ljeto bez kockica.

Drugo je poluvrijeme donijelo nešto sporiji tempo u kojem su se ponovno Modrić i Rakitić nametnuli kao gospodari lopte i igre, a Velšani tek nekoliko puta stidljivo provirili u šesnaesterac Stipe Pletikose. Inače, Pletikosa je jučer bio jedan od onih koji su bili pod posebnim povećalom. Naravno, ne iz razloga dokazivanja kao Strinić, Jelavić, Mate Bilić, Gabrić ili Dujmović, već zbog povratka nakon teške ozljede koljena. Plete nije imao mnogo posla, ali obranjeni “zicer” u drugom poluvremenu, unatoč suđenom zaleđu kojeg ni on ni napadač Walesa nisu bili svjesni, podsjetio nas je da je vratar Spartaka još uvijek prva hrvatska golmanska opcija.

Pobjedu “kockastih” u 81. minuti potvrdio je Drago Gabrić kojeg je u situaciju “1 na 1” genijalnim dodavanjem izbacio Luka Modrić.

POGOTKE POGLEDAJTE OVDJE

Hrvatska - Wales 2-0 (1-0)

Sudac: Slavko Vinčić (Slovenija) 6.5. Strijelci: 1-0 Rakitić (45), 2-0 Gabrić (81.). Žuti karton: Lovren, Earnshaw. Igrač utakmice: Rakitić. Gledatelja: 15.000. Stadion: Gradski vrt.

Hrvatska: Pletikosa, Srna 6 (od 75. Vida), Lovren 6.5, Šimunić 6, Strinić 6, Vukojević 6 (od 65. Dujmović), Rakitić 7 (od 77. Pokrivač), Mandžukić 6, Modrić 6.5, Petrić 6 (od 46. Gabrić 6.5), Jelavić 6 (od 46. M. Bilić 6).

Wales: Hennessey 5 (od 46. Myhill 6), Ricketts 6, Morgan 5, Williams 5, Nyatanga 6, Gunter 6 (od 81. Ribeiro), Edwards 5, Stock 5 (od 57. Bradley 5), Earnshaw 6 (od 61. Robson Kanu), Dorman 6 (od 62. Taylor), Church 5 (od 71. Vokes).

20. rujan 2024 23:48