PRIMERA

Nova domaća pobjeda Mallorce

Mallorca's Brazilian defender Felipe Mattioni (L) celebrates after scoring against Atletico Madrid's during their Spanish league football match on March 21, 2010 at Ono Stadium in Palma de Mallorca. AFP PHOTO/ Jaime REINA

Fantastična serija nogometaša Mallorce na domaćem terenu se nastavlja. Pobjedom protiv madridskog Atletica 4-1 su upisali dvanaestu pobjedu u trinaest utakmica.

Poraženi su samo od Seville, a ove nedjelje su lakoćom pobijedili uglednu momčad iz Madrida koja cijelu sezonu igra ispod razine očekivanja, a ovo im je bio već osmi gostujući poraz u sezoni.

U prvom je poluvremenu Atletico imao još uvijek prihvatljivi zaostatak od jednog pogotka (2-1), no sve je krenulo po zlu nakon što je u 55. minuti Garcija dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Nakon toga je Atletico primio još dva pogotka.

Pogocima Bahe u 64. i 84. minuti Malaga je pobijedila Villarreal 2-0, čime je popularna "žuta podmornica" upisala već deveti poraz u gostima, dok se Racing Santander vraća iz Pamplone s tri velika boda. Svladali su Osasunu 3-1, čime su dokazali kako im savršeno odgovara ovaj suparnik. Naime, s ukupnih 5-1 je Racing izbacio Osasunu u četvrtfinalu Kupa kralja, a tada su u gostima pobijedili 3-0.

Primera, 27. kolo:

Malaga - Villarreal 2-0 (Baha 64, 84)

Mallorca - Atletico Madrid 4-1 (Victor 10, Aduriz 27, Perea 85-ag, Felipe 90 / Forlan 25)

Osasuna - Racing Santander 1-3 (Flano 32 / Colsa 34, Salas 50, Diop 89)